Nadchodzą wybory. Warto pamiętać kim jest PO, Petru, lewica…

polska

Glosowanie tuż, tuż. Warto zastanowić się nad ostatecznym wyborem partii politycznej.

Z Parlamentu powinny zniknąć:

 • SLD w tym wszelkie partie Leszka Millera. Przewodniczący lewicy powinien mieć sprawę w sądzie za Stare Kiejkuty, czyli nielegalną bazę CIA. Podobno ktoś zainkasował 20 mln dolarów, które strona amerykańska podarowała politykom za Kiejkuty. Warto rozpocząć proces sądowy i zbadać ten wątek afery.
 • PSL – partia, która wiąże koalicje z każdym, aby tylko trzymać się w ławach poselskich. Przez wszystkie lata działalności nie dba o najważniejsze aspekty gospodarcze.
 • Nowoczesna – jeszcze Ryszard Petru nie wszedł do sejmu, a już powinien z niego wyjść. Jest to dziecko Balcerowicza i były doradca Tuska oraz Komorowskiego. Te nazwiska są najlepszą rekomendacją dla pana Petru.
 • PO – Donald Tusk zniszczył finansowo gospodarkę. To samo robi obecna premier, Ewa Kopacz. Dzięki ich działalności dług Polski wzrasta o ponad 477 mln złotych – dziennie! Są to informacje pochodzące od wirtuoza i żonglera finansowego, Leszka Balcerowicza.

Nie łudź się, oni się nie zmienią…

W 2014 roku rozpoczęła się afera taśmowa z udziałem polskich polityków. Warto powrócić jeszcze raz do taśm i przeanalizować je w kontekście nadchodzących wyborów. Dla osób, które chcą głosować na PO, Lewicę i Nowoczesną polecam poniższy film. Proszę nie łudzić się, oni się nie zmieniają. Będą dalej oszukiwać, kraść, kłamać. Bo to ludzie bez wartości moralnych.

Przez wszystkie lata bronili korporacji bankowych i nie pozwolili, aby jakakolwiek krzywda im się stała. To wszystko czynili kosztem społeczeństwa, czego efektem są niskie wynagrodzenia i biedne emerytury. Gdyby politycy po 1989 roku byli uczciwi i nie sprzedali gospodarki za marne pieniądze, gdyby nie pozwolili niszczyć całych branż celem przygotowania gruntu dla międzynarodowych korporacji (afera FOZZ), dzisiaj zarabialibyśmy po 5-10 tys złotych w niewykwalifikowanych zawodach.

Nikt nie wyjeżdżałby z kraju. W Polsce budowalibyśmy dobrobyt. Nie pozwól sobie wmówić, że niskie pensje to przyczyna koniunktury światowej, błędów, demografii. Owszem, te czynniki wpływają na gospodarkę. Jednak głównym motorem niszczącym Polskę była sprzedajność polityków po 1989 roku, plan Balcerowicza i rządy wszystkich partii, które nie umiały sprzeciwić się międzynarodowej finansjerze. To są powody olbrzymich długów Polski i niskich zarobków.

Nie ma idealnych polityków. Nie można im ufać, tylko patrzyć na ręce i wspierać, kibicować, ale jak trzeba to pałą pogonić. Błędem naszego narodu jest zagłaskanie polityków na śmierć. Dzieje się to obecnie z Andrzejem Dudą, który niesie nadzieję, ale popełnił wiele błędów lub zamierzonych niekorzystnych działań dla Polski.

Warto dać szanse: PiS, Pawłowi Kukizowi, Korwinowi Mikke, Grzegorzowi Braunowi. Nie wiem czy się sprawdzą. Jednak dają nadzieję.

Byłoby ideałem, gdyby do Parlamentu weszły dwie partie tzw. antysystemowe. PiS ma pełną gwarancje wygrania. Byłoby źle, gdyby zdobyła większość. PiS tak jak każda partia potrzebuje bata nad sobą. Dlatego koalicja z Kukizem 15 i kolejną partią antysystemową, dałaby jakieś pole gwarancji na mądrzejsze, niesprzedajne rządy.

Proszę się nad tym zastanowić.

Tymczasem polecam przypomnieć sobie, kim jest PO, SLD, PSL i ich następca Nowoczesna:

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1956″]

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: Trevor Butcher – Artist / Foter / CC BY

Przeczytaj koniecznie:

13 Responses to “Nadchodzą wybory. Warto pamiętać kim jest PO, Petru, lewica…”

 • Piotr on 20 października 2015

  Naprawdę PiS???Nie wierzę!

 • aron on 20 października 2015

  Marian Kowalski nie startuje… Polecam glos na Korwina-Mikke. 25 lat niezmiennych pogladow i twarde stanowisko w sprawie nielegalnych imigrantow.

 • Tadinho on 20 października 2015

  PiS to taka sama banda jak PO, Petru, PSL, SLD. Na pewno nie jest mniej lewicowe od tych partii. Jedyna prawica w Polsce to konserwatywni-liberałowie a nie jakiś tam lewacki PiS.

 • Genituram on 20 października 2015

  Wszystkie partie (podkreślam: wszystkie!) są takie same. Żaden z polityków, którzy obecnie będą kandydować do sejmu, nie powinien do niego wejść. To naprawdę nie ma znaczenia, do jakiej partii, kto należy. A tzw. antysystemowcy to tylko zasłona dymna. Z nimi mogą być tylko dwie opcje:
  1. Idą żeby się dorobić (jak każdy polityk)
  lub
  2. Mają prawdziwe ideały i chcę naprawić kraj, ale kompletnie nie znają się na działaniu państwa.
  Systemu nie może naprawić zdeklarowany antysystemowiec. On może jedynie wprowadzić jeszcze więcej zamieszania.

 • Mirosław on 21 października 2015

  KWW ZBIGNIEWA STONOGI – ta partia będzie liczyć się w Parlamencie i zmieni Polskę ! Jeden człowiek może wiele 😀

 • Arni on 22 października 2015

  Już kilkakrotnie próbowałem uświadamiać gospodarza w jego popieraniu obecnego systemu rządzenia w Polsce. Chodzi mi przede wszystkim o to, że nie jest w stanie sobie uzmysłowić faktu destrukcyjnej działalności KAŻDEJ organizacji zwanej partią. Niestety, nadal czytam, że mamy popierać niektóre przestępczo-mafijne partie. Gdy czytam, że ideałem będzie dojście do rządów dwu nowych partii tzw. antysystemowych, to jestem ponownie załamany.
  Czyli jak one wejdą, to nagle nikt nie przekupi, zaszantażuje czy zastraszy liderów? Nie okłamujmy się !
  Nowe partie zrobią to samo, co obecne. System partyjny został stworzony właśnie po to, by tak się działo.

  Promowanie zaś w tym wszystkim PiSu jest kolejną manipulacją, która ogłupia wszystkich szukających prawdy. Jest to bowiem partia, która praktycznie niczym nie różnie się od ich tzw. przeciwników, czyli Po. Wystarczy popatrzeć na ich sposób władzy z przed kilku lat i głosowania. Np. ostatnie w sprawie depopulacji Polaków poprzez obowiązkowe szczepienia. Oczywiście ich człowiek, podpisał to bez żadnych uwag.

  W chwili obecnej jest jeszcze jakaś szansa, na to, że Kukiz 15 (który nie jest partią, tylko ruchem społecznym) osiągnie jak najlepszy wynik, by przynajmniej z mównicy sejmowej uświadamiać ludzi. Niestety żal tego, że po raz kolejny nie powołano jednej, wspólnej listy oddolno-bezpartyjnej.

 • Robert on 22 października 2015

  @Arni

  Najpierw piszesz, że wszystkie partie są be, później chciałbyś Kukiza u władzy.
  Twierdzisz, że to nie jest partia.

  Połknąłeś propagandę. Kukiz jest partią bo ma struktury, listy wyborcze. Gdyby nie był partią nie mógłby startować w wyborach.

  Piszesz, że Kukiz jest szansą.
  Jaką pytam się?
  Oni nie mają ludzi do założenia rządu, słabiutką wiedzę.
  Kukiz nie ma pojęcia o gospodarce.
  Dopiero się będzie uczył.

  Nie lubię, jak ktoś tylko narzeka i nie ma pomysłu na Polskę.
  Ja też tak mogę, tylko po co i jaki ma to sens.

  Przedstaw wyjście z tej sytuacji, czyli w jaki sposób naprawić gospodarkę, bo to co napisałeś jest nierealne.

  Ja jestem realistą, dlatego piszę o ostatniej szansy dla PiS, a Kukiz niech się uczy.

  Obecnie jest mało polityków, którzy naprawią Polskę.
  Jeżeli chcesz liczyć na cud, to zmień zainteresowania.

  Przechodzimy pewien etap i mały krok do przodu, a nie rewolucje na miarę Węgier.

  Pomyliłeś realia i możliwości naszej polityki w dniu dzisiejszym.

 • Arni on 22 października 2015

  Re: Robert
  Choć do Kukiza miałem i nadal mam wiele zastrzeżeń, to na ten moment jest on jedyna alternatywą w stosunku do jakiejkolwiek partii. Same partie jako organizacje przestępcze powinny zostać w normalnym kraju zdelegalizowane. Niestety ludzie poprzez media są tak ogłupieni, że te mafijne organizacje uważają za jedyne, które mogą rządzić krajem.
  Przy okazji niczego nie połknąłem i nie żyje złudzeniami o jedynie przewodniej roli partii. Powtórzę też że ugrupowanie Kukiza nie jest partią a komitetem wyborczym. I dlatego nie dostanie on ani złotówki z budżetu jak to otrzymują partie po przekroczeniu 3%.
  Żyję na tym świecie już kilka lat i dlatego wiem, że PiS jest tak jak pozostałe partie organizacją niszcząca Polskę, I na pewno to się nie zmieni ! PiS ostatnią szansę miała w czasie swoich rządów.
  Czy nic nie robię, tylko narzekam? Na jakiej podstawie tak sądzisz? Może dlatego, że partie i polityków nazywam po imieniu ?
  Ja znając polityków na szczęście na nich nie liczę. I proszę na przyszłość nie wmawiać mi czegokolwiek dotyczącego polityki. O systemach przestępczych można rozmawiać tylko z pułapu historii i prawa.

  Jak nadal chcesz bronić PiS, to wytłumacz ich choćby z ostatniego głosowania na temat obowiązkowych szczepień!

 • Robert on 22 października 2015

  oj Arni, Arni.

  Ty przyszedłeś do mnie, więc szacunek wymaga znać choć trochę poglądy autora.
  Jakbyś czytał „BrzozaNews” to nie atakowałbyś mnie o PiS i o szczepienia, które podpisał nie PiS, a Andrzej Duda.

  Trochę galopujesz i zadajesz niepotrzebne pytania. Przynajmniej nie do mnie się one odnoszą.

  Robisz błąd ufając Kukizowi.
  Ja nie ufam żadnej partii i dlatego mogę ich spokojnie analizować i wytykać błędy.

  Przestań już pisać o PiS, bo ja nie jestem zwolennikiem tej partii, ani żadnej innej.
  Kieruj raczej te pytania do ich posłów.

  Pisać, że jest jakiś symptom nadziei, a popierać to dwie różne sprawy.

 • Arni on 23 października 2015

  Fakt, ja jestem tutaj gościem. Nie znaczy to jednak, bym nie bronił prawdy !
  Na razie mieszkam w Polsce i doświadczam osobiście wszystkiego codziennie. Swoją wiedze czerpię przede wszystkim z osobistych obserwacji oraz informacji zbliżonych do źródeł. Źródła wiedzy zagranicznej są na dużo dalszym miejscu.
  W tym momencie piszę o tym co sądzę o powyższym a nie prywatnych poglądach autora przedstawianych w jakichś Newsach.
  Nigdzie nie pisałem, że ufam Kukizowi lecz co najwyżej, że chce dać mu szansę. Ty piszesz teraz, że nie ufasz żadnej partii, jednak nie punktujesz PiSu jak innych a wręcz przeciwnie, namawiasz by na nich głosować. A analizujesz w ten sposób, że znowu zapomniałeś jednej partii wytknąć błędy.
  Piszesz, że zadaję niepotrzebne pytania a nawet zadając je atakuję ! Dziwi mnie to, bo jest dla mnie niezrozumiałe, że zadanie normalnego pytania to atak. Poza tym jest ono w tym miejscu jak najbardziej uzasadnione. Jerzy Zięba na którego tak często powołujecie się w swoich artykułach, kilkakrotnie apelował, by w żadnym wypadku nie głosować na kogoś, kto był za obowiązkowymi szczepieniami. Ja tylko przypomnę, że ludzie Pisu praktycznie wszyscy poparli szczepienia. Zaś ich niedawny kolega tylko w trybie ekspresowym to podpisał.

  Jak napisałem, ja w pierwszej kolejności wierzę sobie, ludziom którym znam czy też tym, którzy znają moi znajomi. Jedną z takich osób jest m.in. Konrad Daniel. Znam też niezależne media które nagrywały powyższe i środowiska które współpracują z Kukizem, jak Stop NOP, przeciwników GMO, ekologów, Demokratów Bezpośrednich.
  I na koniec, mój symptom nadziei w przeciwieństwie do Twojego, to nie jedna ze skompromitowanych partii a właśnie ktoś nowy, w miarę niezależny i przede wszystkim nie uwikłany w politykę.

 • Robert on 23 października 2015

  Nie w jakiś Newsach tylko w BrzozaNews.

  Jeżeli ci nie odpowiada, to co tutaj robisz?

  Ja piszę do ludzi otwartych.

  Nie wiem czy jest sens cokolwiek pisać, ponieważ nie czytasz ze zrozumieniem moich komentarzy.
  Napisałem, że nie ma sensu zadawać tych pytań czy żali do mnie.
  Zwróć się do rzecznika PiS.
  Ja nim nie jestem.

  Nie ma sensu ta rozmowa, ponieważ w kółko sugerujesz mi poparcie PiS. W niektórych projektach ich popieram w niektórych nie. Tak samo Kukiza, Dudę i innych.
  Jeżeli to ci się nie podoba, to idź w swoją stronę.

  Powodzenia.

  i jeszcze jedno…
  Założyłeś sobie bloga lub reklamujesz blog z domeną „onet.pl”.
  Gratuluję walki o prawdę.
  Jak można reklamować jedno z najbardziej kłamliwych mediów?
  Proponuję, abyś jeszcze reklamował Wałęsę, TVN24 i innych „obrońców” Polski.

  zapędziłeś się w kozi róg…

 • Arni on 23 października 2015

  Ja widać nie jestem otwarty, bo mieszkam w Polsce a nie uciekłem przed rzeczywistością. Gdybym to zrobił, to na pewno nie musiałbym pisać w darmowym onecie, tylko wykupiłbym sobie wypasioną domenę.

  PS. I dziękuję za propozycję zwrócenia się z pytaniami do rzecznika PiS :-)

 • Robert on 24 października 2015

  Pełno jest darmowych serwisów, a nie onet…
  A domena i serwer to koszt roczny… 100 złotych.

  Jesteś złośliwy…
  to jest nie twój biznes, gdzie ja mieszkam.
  Może byłoby lepiej dla ciebie gdybyś wyjechał i prowadził blog profesjonalnie.

  Tak to ani pieniędzy, ani czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *