Jałta II: USA pozwoliła komunistom przepoczwarzyć się w kapitalistów

 komunizmUSSR Grunge Flag” (CC BY 2.0) by  Free Grunge Textures – www.freestock.ca 

Będąc w Nowym Yorku 3 lata temu, bylem na spotkaniu z gen. Edwardem Rownym, które zorganizowała nowojorska Polonia. Warto przypomnieć, kim był gen. Rowny. Urodzony w polskiej rodzinie w Baltimore w stanie Maryland w 1917 roku. W latach 80-tych pełnił funkcje negocjatora z ramienia rządu USA w rozmowach na temat ograniczenia zbrojeń pomiędzy NATO, a Układem Warszawskim.

W czasie spotkania ktoś z sali zadał pytanie: „Czy prawdą jest to, że na spotkaniu w Reykjaviku w październiku 1986 roku, pomiędzy Gorbaczowem i Reaganem, Gorbaczow zgodził się na tzw. Pieriestrojke, w zamian za to komunistom miał nie spaść włos z głowy, czyli jednym słowem zapewnić im bezkarność za popełnione zbrodnie?”.

General ani słowa nie rozumiał po polsku, więc tłumacz po cichu tłumaczył mu na ucho i generał odpowiedział twierdząco. Tyle miał na ten temat do powiedzenia. Warto dodać, ze był uczestnikiem tego historycznego i brzemiennego w skutki spotkania ze strony USA.

Jednak późniejsze wydarzenia wskazują że miał racje, że cały szwindel nazywany „okrągłym stołem” był przygotowywany od dawna, co najmniej od spotkania Gorbaczow-Reagan. Na tym spotkaniu dokonano nowej Jałty i pozwolono komunizmowi przepoczwarzyć się w kapitalizm. Komuniści mieli na to 3 lata, by się przygotować do okrągłego stolo, z wiadomymi dla społeczeństwa polskiego opłakanymi skutkami.

Jeśli prześledzimy prezydenturę Ronalda Reagana w stosunku do ZSRR, to zobaczymy rozdźwięk miedzy ostrą antykomunistyczna retoryką, a tym co rząd USA robił dla zwalczania komunizmu, skoro pozwolił komunistom zachować pełnie władzy po”demokratycznych przemianach” w krajach satelickich ZSRR.

Prześledźmy zatem fakty.

Po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce kraje Europy Zachodniej powiedziały, że jest to wewnętrzna sprawa Polski i one nie będą mieszać się w nasze sprawy. Jedynie USA i Ronald Reagan ogłosiły sankcje ekonomiczne dla ZSRR i PRL.

Jednocześnie USA i ZSRR podpisują umowę na dostawy zboża do ZSRR na przełomie stycznia i lutego 1982 roku. Pozbawienie ZSRR zboża oznaczałoby znaczne pogorszenie i tak niewydolnego systemu gospodarczego. Dodatkowo w latach 1980-1981 była klęska nieurodzaju i ZSRR został zmuszony do zakupu zboża u swoich ideologicznych wrogów.

Oprócz USA podobnymi ilościami zboża dysponowała Kanada i Australia. Równocześnie podjęto zdecydowaną i bardzo skuteczną walkę o cenę ropy. USA nacisnęły na Arabie Saudyjska, by zwiększyła znacznie wydobycie, przyczyniając się do katastrofalnej w skutkach dla ZSRR drastycznej obniżki cen ropy.

Dzięki temu gospodarki USA i krajów zachodnich nabrały przyspieszenia, zostawiając kraje obozu socjalistycznego w stanie wieloletniej stagnacji gospodarczej.

Dlaczego wtedy podjęto decyzje o sprzedaży zboża ZSRR?

Przecież USA wielokrotnie w przeszłości skupywały od farmerów duże nadwyżki by nie dopuścić do spadku cen, jak również zabezpieczając sobie głosy stanów rolniczych, niezależnie od tego, która partia była w danej chwili u władzy. Może obawiano się, że doprowadzeni do ostateczności komuniści radzieccy podejmą decyzje o wojnie z zachodem?

Dziś wiemy że Rosjanie tylko blefowali z atakiem na Zachód. Nie mieli najmniejszego zamiaru najeżdżać krajów zachodnich. Moim zdaniem neokonserwatyści żydowscy, którzy zaczynali mieć wpływ na politykę zagraniczna USA, wiedzieli że pierwszą ofiarą mogą być rosyjscy Żydzi, że komuniści radzieccy w chwilach kryzysu oskarżą pierwszych jako sabotażystów – Żydów i mogą zacząć się pogromy.

Komuniści wiedzieli, że takie rozwiązanie znajdzie podatny grunt w społeczeństwie. Trzeba też pamiętać, że postulat o umożliwienie emigracji radzieckich Żydów do Izraela i na Zachód, był jednym z głównych na spotkaniu w Reykjaviku. Może wtedy właśnie podjęto decyzje o kapitulacji dotychczasowego modelu gospodarczego, widząc zdecydowanie ekipy Ronalda Reagana w zniszczeniu ZSRR.

Być może sprzedaż zboża była sygnałem pojednawczym wobec ZSRR – reformujcie się na naszych warunkach. Pamiętajmy że transakcje zawarto przed rozmieszczeniem na zachodzie, a zwłaszcza w RFN, rakiet Persching i Cruise.

Kolejna zagadka polityki za czasów Reagana jest przyjecie na stypendia młodych komunistów m.in. Cimoszewicza do USA. Młodzi polscy komuniści korzystają z fundacji Fullbrighta na Uniwersytecie Columbia w Nowym Yorku.

Dlaczego nikogo z Solidarności, tylko z kręgu młodych komunistów?

Aby to zrozumieć musimy się przyjrzeć, kto kształtował politykę zagraniczna USA w czasach Reagana. Pierwszym sekretarzem stanu był Aleksander Haig, mówiło się że odszedł dlatego, iż był gołębiem i chciał współżyć z ZSRR jak Carter.

Powód był inny – przekroczyl swoje uprawnienia konstytucyjne. Reagan znalazł ideologiczne oparcie w neokonserwatystach żydowskich, do których należał m.in. żyd polskiego pochodzenia z Cieszyna, profesor Harvardu, Richard Pipes. W rozmowach w Reykjaviku w 1986, obok tematu transformacji komunizmu i rozbrojenia, była również mowa o umożliwienie emigracji radzieckich Żydów z ZSRR.

Gorbaczow uzyskał zgodę Reagana na transformacje komunizmu w kapitalizm, pod warunkiem, że komunistom nic się nie stanie, oraz że będą mogli się uwłaszczyć. Wiec komuniści mieli wiele czasu, by przygotować okrągły stół.

Społeczeństwo polskie przyjęło z dużą ulgą „oddanie” władzy przez komunistów.

Dzisiaj po dwudziestu dwóch latach od tego historycznego wydarzenia, wiemy że było to oszustwo stulecia, w którym społeczeństwo ponownie zostało oszukane. Żaden zbrodniarz komunistyczny nie został ukarany – wręcz przeciwnie, został nagrodzony wysoką emeryturą i innymi dobrodziejstwami.

USA spełniła obietnice jakie dał Reagan Gorbaczowowi w 1986.

Plan Balcerowicza nadzorował profesor Jefffrey Sasch z USA. Poza drenażem polskich podatników niczego dobrego nie wynikło z amerykańskiego planu dla Polski. Pokonanie komunizmu przez Reagana bez jednego strzału, tak naprawdę oznaczało zgodę Ameryki na to, by Polska pozostała republiką bananową, pod ponowną kontrolą komunistów, przepoczwarzonych teraz w kapitalistów.

Na planie Balcerowicza najbardziej skorzystały banki nowojorskie, zubożając polskie społeczeństwo o miliardy dolarów.

Symbolem prywatyzacji była w tamtym czasie znana fabryka czekolady Wedel. Prawowici właściciele nie dostali nic, natomiast fabrykę „kupiła” amerykańska Pepsi Co.

Ile Amerykanie zarobili na transformacji w pierwszych latach dziewięćdziesiątych, dzięki takim „geniuszom”, jak Balcerowicz?

Doradców amerykańskich w tamtych czasach było sporo. Sądząc po planie Balcerowicza, transformacja ustrojowa była dla amerykańskiego biznesu znakomitym interesem. A to że piewcy wolności i demokracji, ponownie sprzedali nas komunistom w drugiej Jałcie, pod pozorem transformacji ustrojowej, to efekt uboczny bez znaczenia dla Amerykanów.

Konkludując, Amerykanie doszli do wniosku, że na ewentualnym kryterium ulicznym, nic by nie zarobili, byliby oskarżani przez komunistów o sprowokowanie krwawych rozruchów i cześć ogłupiałej zachodniej opinii by to kupiła. To im się nie kalkulowało. Natomiast pokojowe rozwiązanie dało im same korzyści biznesowe.

Polska tylko na samym planie Balcerowicza straciła miliardy dolarów. Natomiast komuniści nie stracili niczego. Kiszczak dalej kontrolował całkowicie sytuacje poprzez swoich agentów w Kościele i w Solidarności. Na dodatek komuniści dzięki Amerykanom mogli uchodzić za obrońców demokracji, wręcz zbawców narodu.

Ileż to pochwal było pisanych o bezkrwawej rewolucji w Polsce w zachodniej prasie.

Lobby żydowskie zgrupowane w przedsiębiorstwie Holocaust ponownie chce nas obrabować na kwotę 65 miliardów USD. Notka ambasadora USA Fensteina jest powtórzeniem dokładnie tego samego numeru z 1989 roku.

JE Feinstein zaczyna nam kadzić, jakie to Polska ma znaczenie dla Ameryki. Tak samo nas chwalono za pokojową rewolucję, a pod pozorem planu Balcerowicza, bezwzględnie rabowały nas nowojorskie banki.

Jeśli Polska da się ponownie obrabować przez przedsiębiorstwo Holocaust, sami będziemy sobie winni.

źródło – wiewiorvaldi.mobile.salon24.pl

Formularz z NeTeS


Przeczytaj koniecznie:

3 Responses to “Jałta II: USA pozwoliła komunistom przepoczwarzyć się w kapitalistów”

  • Marcjan on 16 sierpnia 2016

    Cała transformacja to jeden wielki plan, stworzony w latach 80-tych. Wszystko ukartowali Amerykanie z ZSRR. Naród Polski niesamowicie oszukano, wmówiono nam tą całą pokojową przemianę z PRL do RP, że to dobre rozwiązanie. Komunistom z głowy włos nie spadł. Doszli do władzy ponownie po kilku latach, opanowali biznes, media i politykę. A amerykański i zachodioeuropejski lichwiarz ograbił polskiego podatnika i zniszczył polski przemysł. Teraz jesteśmy kolonią i parobkami-białymi murzynami. I mała nadzieja na to, że możemy „wybić się na niepodległość”. Cud by się musiał zdarzyć, jakiś wielki przywódca musiałby objąć rządy w Polsce by zmienić los Polski i Polaków.

  • qrdeblade on 16 sierpnia 2016

    Kolejbe masońskie porozumienie ponad sugerowanymi medialnie i politycznie podziałami w celu utrzymania globalnej władzy nad planetą sterowane przez hegemonistyczne osrodki władzy czli sekretne przymierze. Większość religii włącznie z satanistyczną to tylko jeden z filarów tego porozumienia. To nie USA i ZSRR się dogadały tylko masoni z Iluminatami by kastowy ustrój władzy chaosu nadal rządził planetą…

  • csd on 12 października 2016

    Kozo… nie dość, że ciągle spijają śmietanke z ciężko pracującego narodu, to jeszcze cały czas go opluwają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *