Oderwanie regionów od państw to niewolnictwo

podziałkrajów

Chyba we wszystkich krajach nastała moda na autonomię regionów czyli odrywanie regionu/regionów od terytorium kraju. 

Wymienię tylko kilka przykładów dążenia do autonomii regionów:

 • Szkocja – w 1707 roku powstała unia między królestwem Anglii i królestwem Szkocji. W wyniku czego zrodziło się nowe państwo – Wielka Brytania. 18 września Szkoci w referendum próbowali uzyskać odrębność narodową. Przegrali.
 • Katalonia –  jest jedną z 17 wspól­not au­to­no­micz­nych Hisz­pa­nii. Walczy o uzyskanie statutu niezależnego kraju. Madryt nie zgadza się na „odejście” Katalonii. Innego zdania są mieszkańcy tego regionu.
 • Śląsk – ugrupowanie pana Gorzelika walczy o oderwanie Śląska od Polski. Ujawniają się tutaj sentymenty niemieckie.
 • Kraj Basków – kolejny region w Hiszpanii walczy o autonomię. Utożsamiany jest z organizacją ETA.
 • Flandria – oderwanie Regionu Flamandzkiego od Belgii mogłoby spowodować rozpad kraju, który utraciłby ponad połowę mieszkańców.
 • Padania – se­pa­ra­ty­stycz­ny ruch w pół­noc­nych Wło­szech dąży do oddzielenia od kraju swojego regionu.
 • Tyrol południowy – kolejny region Włoch dążący do autonomii.
 • Korsyka – francuski region walczy o samoistny byt. O autonomię wojuje Front Na­ro­do­we­go Wy­zwo­le­nia Kor­sy­ki (FLNC).
 • Bawaria – bogaty region liczący blisko 13 mln mieszkańców. Walczy o niezależność ekonomiczną.

Czy autonomia regionu jest receptą na sukces ?

Społeczeństwo ma dość obłudy polityków, kolejnych afer taśmowych, korupcji, wzrostu cen, bezrobocia, niskich płac. Dlatego ulega wszelkim grupom, które obiecują lepsze życie. Te dylematy dotyczą nie tylko Polski, ale całego świata.

Niestety, ale podział państw nie jest rozwiązaniem żadnych problemów. Regiony, które oderwą się od narodu, są małe, słabe politycznie, słabe ekonomicznie i…nie stanowią zagrożenia dla mocarstw. To jest główny powód mody na podział państw. Gdybyśmy przyglądnęli się finansowaniu tych organizacji walczących o wolność i niezależność regionu, to jestem przekonany o dziwnych układach międzynarodowych. Wiele z tych organizacji (Hiszpania) są mocno wojownicze.

Najmocniejszym argumentem na oderwanie regionu od państwa jest poprawa sytuacji ekonomicznej społeczeństwa. Jest to kolejny fałsz i okłamanie tych niewinnych ludzi, którzy maszerują dumnie ze sztandarami nowego państwa.

Dlaczego ?

Bo przywódcy regionów nie mówią o wdrożeniu nowej ekonomii, która miałaby zwiększyć majętność społeczeństwa. Tak naprawdę nazewnictwo „nowa ekonomia” nie do końca jest właściwe, ponieważ zasady, które proponuję, były wdrażane przed I wojną światową.

Musimy sobie uzmysłowić podstawową prawdę ekonomiczną: „lepszym” zarządzaniem finansami, czyli zmniejszeniem wydatków i zmniejszeniem podatków możemy doprowadzić kraj do…bankructwa. Finanse państw są tak zepsute, zadłużone, mają ukryte wydatki i koszty, że bez dodatkowego finansowania, nic nikt nie zrobi.

Jeżeli ktoś obiecuje budowę nowego państwa bez takich instytucji jak:

 • NIDPI – Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji (finansowanie gospodarki),
 • PSM – Polski System Monetarny (niezależność NBP, złotówki itd),
 • PSB – Polski System Bankowy (niezależny system bankowy), to jest kłamcą oszustem i prostakiem ekonomicznym. 

Poprzez głaskanie psa, nie wyeliminujesz pcheł. Możesz tylko sprawić, że pies przez chwilę lepiej się poczuje. Ale gdy nie będziesz głaskał, szczotkował, to pchły dalej będą szaleć.

Dzisiaj, lepsze zarządzanie budżetem czy zmniejszenie podatku, to kosmetyka.

Na obecne czasy, to za mało.

Potrzeba pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.

Jeżeli ktoś bierze się za naprawę budżetu poprzez cięcie wydatków, to należy odosobnić go, a najlepiej wydalić z kraju. Nie potrzebujemy kolejnych ekonomistów na miarę Leszka Balcerowicza, który zdołował i zniszczył ekonomie. Przygotował Polskę pod kolonizacje koncernów międzynarodowych.

Autonomia regionu to niewolnictwo

Bardzo łatwo można przewidzieć scenariusz nowego państwa. Na początku euforia, wybór nowych władz i…pojawiają się doradcy. Polska miała takich doradców z USA, którzy opracowali plan Balcerowicza – Jeffrey Sachs i George Soros. Wszelcy doradcy reprezentujący organizacje międzynarodowe i korporacje to bandyci ekonomiczni. Zarówno międzynarodowi, jak i posługujący się nazwą „Polacy”.

Nawet jak region jest bogaty, to doradcy, namawiają na szybsze inwestycje. Samorządowcy są zazwyczaj kiepskimi ekonomistami, a jak już się jakiś trafi, to wychowany w duchu korporacjonizmu.

Do większych inwestycji potrzeba kredytów, które udziela MFW/Bank światowy. Za kredyty państwa muszą sprzedawać kolejne działy gospodarki.

Dlaczego ?

Bo takie są zasady udzielania kredytów. Pisali o tym John Perkins i Joseph Stiglitz.

Kończy się jak zwykle. Zadłużeniem kraju, kolonizacją najważniejszych gałęzi gospodarczych, upodleniem społeczeństwa, sprzedaniem zasad uczciwości przez polityków. Nie dość, że dany region jest zadłużony, to jeszcze słaby militarnie i politycznie. Jest to idealnie spreparowany twór dla potężnych korporacji i mocarstw.

Weźmy pod uwagę Hiszpanie. Przy mądrych politykach można ten kraj odbudować. Powstanie wtedy mocne militarnie i politycznie państwo. Kiedy dojdzie do podziału Hiszpanii na kilka regionów, to małe państwo nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Musi tańczyć, tak jak mu zagrają. Bardzo szybko w takiej sytuacji politycy wchłaniani są w układy polityczne skierowane przeciwko swoim rodakom.

Proszę zrozumieć, nie ma innej drogi do odzyskania niezależności ekonomicznej, historycznej, medialnej, jak żmudna, codzienna praca w przekazywaniu wiedza. To jest pierwszy i podstawowy etap: budowa zaplecza, budowa struktur mądrego społeczeństwa. Najpierw musimy odbudować w społeczeństwie ducha walki, jaki panował przed I wojną światową.

Wszelkie inne drogi na skróty, doprowadzają do upadku, a w konsekwencji do niewolnictwa.

…i jeszcze puenta: każda organizacja dążąca do odłączenia regionu, powinna zostać zdelegalizowana, a przywódcy oskarżeni o zdradę Polski.

. . Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

One Response to “Oderwanie regionów od państw to niewolnictwo”

 • marcjan on 10 października 2014

  Im mniejsze państwo tym ma mniej do powiedzenia dlatego są na świecie środowiska dążące do odrywania od państw pewnych regionów o większej czy mniejszej odmienności kulturowej, językowej itp. Powstają różne organizacje separatystyczne nie wiadomo skąd biorące pieniądze na finansowanie swej działalności. Takie małe. nowo powstałe państwo może być łakomym kąskiem dla różnorakich macherów finansowych.
  Ja także uważam, że taki Ruch Autonomii Śląska powinien zostać zdelegalizowany, a Pan Gorzelik (nie mający nic wspólnego ze Śląskiem) powinien iść za kraty za zdradę i dążenie do oderwania od RP kawałka terytorium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *