Za mocno docisnęli Rosję

putin

To o czym piszę od miesięcy staje się faktem.

Napływa coraz więcej oficjalnych sygnałów o rozejmie ukraińskim.

Porozumienie Ukraina-Rosja-OBWE

Pierwszym sygnałem, to podpisane w Mińsku memorandum przez grupę kontaktową Ukraina-Rosja-OBWE. 

Memorandum przewiduje zakaz użycia jakiejkolwiek broni oraz prowadzenia działań ofensywnych. Ukraina i Rosja zobowiązują się do powstania strefy buforowej na dystansie 30 km. Z terytorium Ukrainy mają zostać wycofane zagraniczne formacje zbrojne, sprzęt wojskowy, a także najemnicy. OBWE ma kontrolować rozejm.

Koniec sankcji Unii Europejskiej

Drugim sygnałem świadczącym o zakończeniu wojny jest uchylenie sankcji, wobec Rosji wprowadzonej przez Unie Europejską. Istnieje duża możliwość, że Unia zrezygnuje ze wszystkich lub z części sankcji. Decyzja ma zapaść 30 września na szczeblu Komitetu Stałych Przedstawicieli krajów UE w Brukseli. 

Od 17 marca Unia Europejska przyjęła dziewięć pakietów sankcji przeciwko Rosji, które objęły 119 osób fizycznych oraz 23 osoby prawne. UE zastosowała restrykcje wobec sektorów energetycznego, zbrojeniowego i finansowego. Rosja natomiast zakazała importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii.

Co o tym myślę ?

Jeżeli Unia Europejska uruchomi procedurę zniesienia sankcji nałożonych na Rosję, to oznacza strach zachodu przed Putinem. Sankcje nakłada się w celu ochrony własnych interesów lub są karą dla strony przeciwnej. Aby były skuteczne muszą obowiązywać przez miesiące. Rynek objęty sankcjami w początkowym okresie ma zapasy. Po tym czasie następuje bałagan i brak dostaw produktów. Ostatnią konsekwencją sankcji jest zawieranie nowych umów z nowymi partnerami handlowymi.

Gdyby sankcje trwały jeszcze przez kilka miesięcy, to kupcy rosyjscy sprowadzaliby towary spoza Unii. Dostawców chcących handlować z Rosją nie brakuje. Tylko w  takim scenariuszu rynki zbytu straciliby Niemcy. Nie wspomnę o polskich firmach, ponieważ dzięki naszym politykom, nie liczymy się w tych rozgrywkach. Nikogo nie interesuje, czy polscy rolnicy będą mieli na spłatę kredytów. Jeżeli zbankrutują skorzystają na tym rolnicy z innych państw.

Sankcje nałożone na gospodarkę rosyjską trwają jeszcze za krótko, aby zaszkodziły Rosji. Nie powodują trudności z dopięciem budżetu. Na pewno stanowią problem i zawieruchę w gospodarce. Podejrzewam, że Putin i jego mocodawcy powiedzieli – „stop, albo kończycie zabawę z sankcjami, albo sięgamy po najmocniejszą broń”. Taką bronią nie jest armia rosyjska, nawet nie jest nacisk biznesu niemieckiego. W końcu FED mógłby wydrukować kilka bilionów dolarów i przekazać darowiznę niemieckiemu biznesowi. Tyle razy to robił, że kolejny raz nie wpłynie negatywnie na gospodarkę światową w krótkim okresie.

Tą bronią są obligacje amerykańskie i rezerwy dolarowe, jakie posiada Rosja i Chiny. Gdyby wypuściły tylko część rezerw dolarowych na rynek, krucha gospodarka amerykańska mogłaby wpaść w recesję. Do tego finansjera nie może dopuścić. Jeszcze nie teraz.

Nie wiem, czy pamiętasz, ale na początku konfliktu Rosja straszyła finansjerę wypuszczeniem obligacji amerykańskich. Od jakiegoś czasu milczą na ten temat. Być może tego argumentu używają w rozmowach zakulisowych, ponieważ nielogiczne jest tak szybkie porzucenie sankcji przez Unie Europejską.

W najbliższym czasie okaże się, czy Rosja i Chiny współpracują ze sobą. Jeżeli tak, to konflikty pomiędzy blokiem wschodnim i zachodnim będę trwały do momentu, kiedy wschód powie „stop”.  

Teraz jest taki moment.

źródła:

https://www.bankier.pl

https://wiadomosci.wp.pl

.
. . Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *