„Rosja nie zamierza biegać z bronią po całym świecie”

Putin

Na portalu polish.ruvr.ru pojawił się propagandowy tekst o planach Putina:

„Rosja będzie rozwijać się w oparciu o rezerwy wewnętrzne. Państwo nie zamierza odgradzać się od świata i zrywać więzi z partnerami, ale nie pozwoli na odnoszenie się wobec siebie z lekceważeniem, podkreśla Władimir Putin. Z takim oświadczeniem rosyjski prezydent wystąpił w Jałcie, na spotkaniu z członkami frakcji Dumy.

Decyzja o ponownym połączeniu Krymu z Rosją jest ostateczna i apelacji nie podlega. Władimir Putin zwracając się do zebranych w Jałcie deputowanych powiedział, że liczy na ich aktywny udział w realizacji programów w zakresie rozwoju półwyspu. Prezydent jest przekonany, że Krym może odegrać dla Rosji rolę pojednawczą. Władimir Putin przypomniał, że podczas wojny domowej na początku XX wieku półwysep był miejscem wojennego starcia „czerwonych” i „białych”. Właśnie z Krymu na emigrację udało się ponad 150 tysięcy obywateli rosyjskich. Według słów prezydenta, w ostatnich miesiącach otrzymuje on wiele listów od potomków tych, którzy opuścili Rosję po wojnie domowej. W tych listach znajdują się słowa wsparcia, wiary w Rosję, troski o przyszłość państwa, o Krym i Sewastopol.

Na spotkaniu w krymskiej Jałcie mowa była i o polityce zagranicznej. Według słów prezydenta, ze strony Rosji powinna być to polityka pokojowa. Jednocześnie wszyscy partnerzy Moskwy powinni rozumieć, że Rosja to wielkie suwerenne państwo. Dysponuje różnorodnymi środkami zachowania swoich interesów narodowych, w tym także zbrojnymi. Choć, jak zauważył Władimir Putin, to nie jest panaceum: Rosja nie zamierza, jak czynią niektórzy „biegać z bronią po całym świecie”.

Co dotyczy porozumień międzynarodowych podpisanych przez Rosję, to Moskwa będzie działać w tym zakresie tak samo, jak to czynią USA. W razie konieczności będzie wypowiadać odpowiednie porozumienia: wtedy, gdy uzna to za korzystne i niezbędne dla dbałości o interesy narodowe, podkreślił prezydent.

Sytuację na Ukrainie rosyjski lider nazwał „krwawym chaosem, bratobójczym konfliktem”. Putin stwierdził, że z każdym dniem sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, na Południowym wschodzie Ukrainy rozgrywa się wielka katastrofa humanitarna. Prezydent zauważył, że Rosja uważnie śledzi to, co dzieje się w sąsiednim państwie i będzie robić wszystko, co od niej zależy, aby na Ukrainie zakończył się rozlew krwi.

Mówiąc o sankcjach wprowadzonych przez Rosję wobec państw Unii Europejskiej Władimir Putin nazwał je nie tylko odwetowymi: zdaniem szefa państwa, to jeszcze sposób wsparcia rodzimych producentów. Ponadto, przyjęte przez Moskwę środki otwierają rosyjski rynek dla nowych partnerów, którzy wbrew USA i Europie, gotowi są do współpracy. Putin dodał, że niezależnie od koniunktury w polityce zagranicznej i zagranicznej gospodarce, najważniejsze teraz są sprawy wewnętrzne. Prezydent wyjaśnił, że władze muszą skoncentrować się na rozwiązywaniu problemów narodowych. Najważniejsze na chwilę obecną jest zapewnienie wysokiej jakości życia obywateli Rosji. Przyszłość państwa jest w rękach samych Rosjan, uważa Władimir Putin”.

W tym tekście jest cząstka prawdy, ale ukazuje Putina jako pokojowego męża stanu. Tak, zgadzam się – Ukraina to robota Ameryki, ale Putin nie jest wybawcą świata. Nie chce uczestniczyć w wojnie, ponieważ każda akcja zbrojna może go osłabić.

Ten tekst kopiują fora internetowe, jako bezwzględną prawdę. Uważam, że jest to czysta, putinowska propaganda, daleko odbiegająca od prawdy. 

.
.
Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *