Kłamstwo prosto z onet.pl

Onet. pl w artykule „Skutki rosyjskiego embarga na produkty spożywcze. Puste półki w sklepach” opisał efekty nałożonego embarga na produkty polskie. Z wiadomości podanych przez onet, embargo spowodowało puste pułki w sklepach spożywczych w Rosji:

Rosyjscy obywatele zaczynają odczuwać skutki nałożonego przez Rosję embarga na produkty spożywcze z Unii Europejskiej, USA, Australii, Kanady i Norwegii. Półki sklepowe świecą pustkami jak w okresie komunizmu. Zdjęcia z supermarketów mieszkańcy Rosji zamieszczają na portalach społecznościowych.

Następnie pokazanych jest kilkanaście zdjęć pustych półek, w tym jedno to:

2014-08-17_18-29-03

Okazuje się, że powyższe zdjęcie pochodzi nie z Rosji, a z…Walmart. Jest to amerykańska sieć, coś w rodzaju Tesco.

Na poniższym obrazku, zdjęcie to zostało użyte w 2013 roku w artykule o Walmart. 

2014-08-17_18-43-53

Link – https://www.dailykos.com

W taki sposób społeczeństwo manipulowane jest przez media. Dziennikarze onetu dostali rozkaz napisania artykułu ośmieszającego Rosję. Ruszyli do internetu w celu znalezienia zdjęć z pustymi półkami. Znaleźli w sieci społecznościowej, uważając, że w razie czego zrzucą wszystko na internautów.

Najgorsze jest to, że bezmyślność części Polaków nie ma granic. Artykuł dostał 1116 polubień z Facebooka.

Nawet gdyby tylko włączyli część półkuli myślącej, to powinni dojść do wniosku, że producenci z innych krajów np. Białorusi, tylko czekają na sprzedanie Rosji swoich produktów.

.
.
Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *