UPA: okrutnie, bestialsko zarąbali Polaków na śmierć

bandera

Nie można kredytować Ukrainy przez NBP, sprzedawać im broni, wspierać ich politycznie, kiedy nie są w stanie stawić czoła bandyckiej przeszłości ukraińskich grup przestępczych. Należy siłowo zmusić rząd Ukrainy do uznania band UPA za grupy przestępcze i zakazać popularyzacji banderyzmu.

„Ojciec, matka i wszystkie osoby zarąbane siekierą, wszystkie w czoło uderzone, tępym końcem… zawiązali im ręce, musieli się położyć i wtedy porąbali ich siekierami…” – to tylko szczątkowy opis bestialstwa Ukraińców.  

W samym Wołyniu zamordowali 60 tys. ludzi w 1850 miejscowościach.

Zbrodnicza UPA Stepana Bandery

Ponad 100 tys morderstw na Polakach dokonała Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów – frakcja Stepana Bandery, podporządkowana pod Ukraińską Powstańczą Armię: OUN-UPA.

Najpierw w liczbie 150 tys. żołnierzy, Ukraińcy walczyli w Armii Polskiej przeciwko Niemcom. Kiedy zorientowali się, że wojna jest przegrana przechodzili do ukraińskich oddziałów nacjonalistycznych. Nie wszyscy. Ale ci którzy przeszli do UPA, okazali się bestialskimi zbrodniarzami.

Oddziały nacjonalistyczne chciały współpracować z Niemcami, widzieli w nich mocarzy, którzy odbudują Ukrainę. Jednak nie zdawali sobie sprawy o istnieniu paktu Ribbentrop-Mołotow, czyli sprzedaniu Rosji i Niemcom nie tylko Polski ale również Ukrainy.

29 sierpnia 1943 roku UPA otoczyło dwie wioski: Ostrówkę i Wolę Ostrowiecką. Zamordowali setki osób.

Masowe zbrodnie na Polakach zostały nasilone od lipca 1943 roku do lutego 1944 roku.

Zbrodniarze i mordercy ukraińscy bestialsko pastwili się na naszych rodakach.

UPA to psychopatyczna grupa przestępcza

Zastrzelenie było najdelikatniejszym rodzajem śmierci. Ukraińcy wymyślali najpodlejsze, najokrutniejsze sposoby pastwienia się nad Polakami.

Oto niektóre z nich:

 • rozcinali kobietom ciało od krocza po szyję,
 • obcinali kobietom piersi,
 • wieszali na krzyżu księży rzymskokatolickich, 
 • rozcinali ciężarnym brzuch i wrzucali do środka potłuczone szkło,
 • wycinali płód,
 • posypywali rany solą,
 • zdzierali żywcem skórę i polewali wrzątkiem,
 • wrzucali dzieci w ogień,
 • wypruwali dzieciom wnętrzności i wieszali na domach,
 • rąbali dzieci siekierami,
 • rozdeptywali butem główki niemowląt,
 • cieli i ściągali pas skóry z ciała,
 • wbijali ludzi na zaostrzone pale,
 • rozcinali brzuch i wyciągali jelita na zewnątrz,
 • przybijali gwoździami język dziecka do stołu,
 • wrzucali małe dzieci na sztachety płotu,
 • łamali dzieciom stawy,
 • ćwiartowali ofiary,
 • powoli rąbali całe ciało,
 • wycinali pępek i owijali drzewo jelitami,
 • dusili dzieci rękami,
 • ściskali rodziny drutem kolczastym,
 • dusili dzieci paskiem,
 • uderzali dziecko łomem w głowę,
 • obcinali piłą głowę,
 • wieszali dzieci na drucie kolczastym,
 • podpalali ofiary,
 • przybijali dzieci gwoździami do drzwi, ściany,
 • przebijali ciało dzieci – kołkiem,
 • przeżynali ofiary na trzy części,
 • rozrywali dzieci za nóżki i wrzucali do studni,
 • przybijali ofiary kołkiem do ziemi przez brzuch…

Dlaczego do tej pory nie ma ustawy, karygodnie potępiającej barbarzyństwo Ukraińców?

Dlaczego na Ukrainie w dalszym ciągu oddaje się hołd bandytom UPA?

Dlaczego politycy ulegają poprawności politycznej?

Czas głośno mówić o zbrodniach popełnianych na Polakach!

Czas zmusić Ukrainę do zakazania uprawiania banderyzmu.

Banderyzm niczym nie różni się od nazizmu.

Uwaga! Drastyczne:

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zapraszam na nowe wideo – „Zostaliśmy zniewoleni ekonomicznie, czyli jak ograć międzynarodowego bankiera?” – LINK

Formularz z NeTeSFoto: By Alex K [Attribution], via Wikimedia Commons

Przeczytaj koniecznie:

6 Responses to “UPA: okrutnie, bestialsko zarąbali Polaków na śmierć”

 • NZW_PAS on 12 lipca 2016

  @ Robert Purwin – zgadzam się z całością poglądów, aczkolwiek jedno należy uściślić tj. w przytoczonej rzezi galicyjskiej mowa jest o mordowaniu polskiej szlachty przez polskich chłopów – otóż to byli chłopi bez tożsamości narodowej i w zasadzie jeśli już o niej mówić to de facto utożsamiali się z zaborcą austriackim! O polskiej tożsamości tych chłopów możemy mówić dopiero po 1916 roku. Polecam dość ciekawy artykuł dot. tejże kwestii:

  https://historia.focus.pl/swiat/cysorscy-nie-polacy-czyli-kim-byli-chlopi-w-galicji-1275

 • noe analfabeta on 12 lipca 2016

  Jakby na to nie patrzeć aby nastąpiła normalność na świecie wśród ludzkości to przódy musi nastąpić całkowita jej zagłada ziemska i narodziny Adasia i Ewci na nowo z wyłączeniem wszelkich genów negatywnych może wówczas coś się zmieniłoby w sposobie myślenia i postępowania ludzkości a tak to nie widzę możliwości aby kiedykolwiek nastąpiła normalność . Całość historii ludzkości ciągle się powtarza co nawet zauważył ten który tworzy przepowiednie tworząc to w sposób sformułowany za zasadzie pewnych rebusów. Dzisiaj każdy i z osobna rozstrząsa historyczne spory nakręcając się każdą informacja nie przyswajając tego żeby w końcu pogodzić się z przeszłością i jednocześnie pielęgnować pamięć trzymając na wodzy niepotrzebne wyzwalanie emocji w każdej że stron. Ktoś kiedyś rzekł,, jeśli stwórca czy z innego imienia Bóg hcce kogoś ukarać to odbierze jemu rozum ” i dziś ponownie to mamy w innym wydaniu . Szkoda tylko że stwórca jest na tyle niesprawiedliwym że każe niewinnych choć ja nie jestem przekonany o istnieniu jakiego kolwiek Boga bo to jest tylko trzymanie ludzkości w niepewności. Wszelkie dekalogi ,przepisy zawsze można ustanowić pod każdego i z czasem wmówić to czy tamto . Ludzkość zniszczy to co zbudowano nie potrafiąc wykorzystać tego na mądre potrzeby szkoda tylko że to następuje za czasów w których żyję obecnie i nasze przyszłe pokolenia

 • Robert on 12 lipca 2016

  Niepotrzebnie winisz Stwórcę za czyny człowieka.
  Każdy ma wolną wolę.
  Kto cię powstrzyma, aby zabić drugą osobę.
  Kiedy to zrobisz, twoja rodzina będzie winić za to Boga?
  Zastanów się, jaki byłby to absurd…

  Z proroctw biblijnych wynika, że to wszystko padnie… pierwsza ma być finansjera.

  wszystko w swoim czasie, jednak po to jest wolna wola, aby każdy odpowiadał za swoje czyny.

 • Iwona on 13 lipca 2016

  Bestialstwa, o których czytamy w artykule, są wyrafinowaną postacią satanizmu. Dlaczego satanizm panoszy się w świecie? Bo elity, które rządzą i rozdają karty, są satanistyczne i lucyferiańskie. Ich cel to dehumanizacja człowieka i ludzkości. A im więcej władzy skupiają w swoim ręku, tym większa dehumanizacja postępuje w świecie. Dehumanizacja to odrzucenie Bożego pierwiastka w człowieku w geście rebelii wobec Boga. Sataniści, masoni i lucyferianie robią to świadomie używając do tego celu rytuałów, żeby odseparować od człowieka jego dobrą naturę, co pozwoliłoby otworzyć się na oddziaływanie sił zła i następnie połączyć z demonami, tworząc ohydną hybrydę ludzko-demoniczną.
  Ostatnio powstało dużo zamieszania wokół sposobu upamiętnienia tragedii wołyńskiej. Mówi się o zdradzieckiej postawie PiS wobec należytego naświetlenia tego ludobójstwa. I rzeczywiście, przedstawiciele obozu rządzącego wysyłają jakieś dziwne sygnały do społeczeństwa o tym, że coś więcej wiedzą na temat tej zbrodni, ale może nie koniecznie „chcemy o tym mówić”. Nawet chyba jacyś dwaj politycy PiS przyparci do muru argumentowali, że to agentura sowiecka urabiała banderowców do tej zbrodni, a nawet wśród ukraińskich chłopów byli przebrani sowieci. Chwileczkę…Powstaje pytanie, jakimi niezbitymi dowodami dysponują politycy PiS, żeby zmienić tak szybko i tak diametralnie swoje poglądy na temat sprawczości tej zbrodni? I czyje służby dostarczyły im takich dokumentów i z czyjego archiwum? O co tu chodzi? Czy obce służby- oficjalnie wrogie wobec siebie, potajemnie w porozumieniu ze sobą ponownie nas rozgrywają- polską kartę? Oczywiście można zapytać ekspertów ds. masonerii vide prof. Krajski , czy cechy szczególne ludobójstwa wołyńskiego wskazują na infiltrację UPA przez masonerię rosyjską rytu francuskiego. Niech się wypowiedzą znawcy tematu. Jednak jeśli PiS ma jakieś dowody, to „kawa na ławę”.
  Celem każdej wojny jest ludobójstwo. Nie bez kozery pewien polityk ironizował, że nie ma się czego bać militaryzacji, ponieważ na wojnie najbardziej bezpiecznym miejscem jest wojsko i więcej ginie cywili niż żołnierzy. W internecie krążą filmiki ukazujące dowody na to, jak obie strony konfliktu serbskiego kolaborowały ze sobą, żeby zabijać ludność cywilną i jak dwie wojny światowe były misternie przygotowane odgórnie przez elity do dokonania masowej depopulacji. Co po łzach Blaira- członka klubu okultystycznego, kiedy cel został osiągnięty- w Iraku zginęło milion ludności cywilnej.
  I teraz mamy dokręcanie śruby mniejszości polskiej na Litwie. Bezczelna p. Przełomiec manipuluje faktami twierdząc, że Polacy na Litwie chcieli autonomii terytorialnej podlegającej Moskwie. Dzisiaj tam już są wojska lub niedługo będą jednej ze stron konfliktu o dominację w świecie, z resztą tak jak i u nas.
  Jak widać, taki jest „system” w świecie. Jak możemy się bronić? Przede wszystkim musimy przestać współpracować z „systemem”…

 • Irena on 21 lipca 2016

  I co tu jeszcze komentować. My mamy to do siebie, że należymy do grupy ludzi – krzykaczy. A tu nie ma co krzyczeć i gadać. Bo nie o to chodzi……….

 • ffgghhh on 21 lipca 2016

  @Irena
  Mów za siebie. To media i politycy kreują, że Polacy to krzykacze.
  Wielu Polaków to nie krzykacze.
  Jestem tego zdania, że w swoim kraju niech robią co chcą.
  Jeśli Ukraińcy na Ukrainie nawołują do agresji itp. to wydalić Ukraińców z Polski i niech właśnie Ci wydaleni przekazują prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *