Wyrzucić z orła polskiego dwie żydowsko-masońskie gwiazdy!

Orzeł godło

Polska jest narodem Słowian. Nasze barwy to kolory: biel i czerwień. 

Godłem RP jest wizerunek orła białego w koronie, w czerwonym polu.

I tu jest problem, ponieważ 13 grudnia 1927 roku, Rada Ministrów zatwierdziła projekt architekta i profesora Zygmunta Kamińskiego.  

Kamiński przemycił do naszego godła dwie żydowsko-masońskie gwiazdy:

Godło polski

Na dawnych herbach stosowano zakończenie przepaski trójliściem, a nie pięcioramienną gwiazdą żydowsko-masońską: pentagramem/gwiazdą bożka remfana.

Kolejna sprawa to kolor przepaski i jej zakończenia. Oba te elementy powinny być złote, tak jak dziób, korona, szpony.

Czym jest gwiazda pentagram?

Pentagrams

1. Starożytna Grecja. Symbol harmonii ciała i ducha, związany ze znakiem hygiei (bogini zdrowia). Pentagram mógł być opisany literami słów „salus” (zdrowie) i „hygiea”, „ugeia” (Hygiea). Znany także jako 5A = pentalfa oraz znak pitagorejski, czyli wyobrażenie złotych proporcji oraz symbol doskonałości.

2. Gnoza. Dla manichejczyków pentagram był jednym z najważniejszych znaków, symbolem magii. Uznawali oni cyfrę pięć za świętą, odnosili ją do pięciu żywiołów (woda, ogień, powietrze, światło, wiatr). Pojawiał się także w formie ukrytej, jako pięciopalczasta dłoń.

3. Okultyzm. Symbol androgyny, łączący 3 pierwiastki męskie i 2 żeńskie.

4. W średniowieczu zwany czarcią stopą albo stopą wiedźmy, znany jako amulet chroniący przed klątwami, złymi duchami i wpływami magicznymi.

5. Masoneria. Pentagram nazywano gwiazdą jaśniejącą, z której ramion wychodzą płomienie lub promienie. Umieszczona w środku litera „G” oznacza boga (god, gott), gnozę, geometrię. Gwiazda symbolizuje oświecenie, światło, życie, geniusz, doskonałość geometrii.

6. W Egipcie pentagram symbolizował horusa, pierwotną materię, wieczne źródło życia, uniwersalne nasienie, z którego powstały wszystkie stworzenia, iskrę boskiego ognia stwarzającą życie.

7. Pentagram jako symbol magiczny. W magii tzw. białoksięskiej rysowany był z jednym z ramion skierowanym ku górze, nieraz wrysowywano w środek człowieka.

źródło: https://egzorcyzmy.katolik.pl/pentagram-bialy

Dlaczego politycy nie wyrzucą masońsko-żydowskich gwiazd?

Aż dziwne, że naród nie buntuje się i nie nakaże politykom wyrzucić z orła białego: żydowsko-masońskich gwiazd.

To jest wstyd i hańba, żeby satanistyczne ugrupowania miały swój znak w naszym godle państwowym.

Polecam nie kupować tych flag z gwiazdami bożka remfana (Dzieje Apostolskie 7:41-43).

Musimy zadbać o to, aby nasza narodowość była polska,  a nie żydowska, masońska czy innego ugrupowania/państwa.

Machamy na stadionach, na pochodach: żydowsko-masońskimi gwiazdami.

Masoni, żydzi wsadzili pentagram do wielu religii, organizacji, państw.  

Wstydem i hańbą dla Polaka jest używanie takiego symbolu.

Z jednej strony walczymy o prawdę, a z drugiej propagujemy: komunizm, socjalizm, satanizm, żydowską religię…

Zobacz w naturze, spójrz na niebo, jak wygląda prawdziwa gwiazda.

Ma kształt kulisty, a nie pięciu ramion. Tak samo, jak Chazary i inne narody pod nazwą: „żydzi”, weszli w buty biblijnego Izraela, podszywając się pod naród wybrany przez Boga, tak samo podrzucili nam pentagram i każą nazywać to „gwiazda Dawida”.

Wiele ludzi gwiazdę żydowsko-masońską traktuje jak tę na niebie stworzoną przez Boga…

Wpadamy w kolejny obłęd kłamstw.

Wiele osób z żydowsko-masońską gwiazdą na piersi wyrusza na walkę o Polskę, o prawdę, o uczciwość, o wiarę…

 

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: „Godło Polski” (CC BY 2.0) by DrabikPany – „Pentagram Vs. Hexagram” (CC BY 2.0) by zeevveez

Foto: „Godło Polski” – prezydent.pl

Przeczytaj koniecznie:

16 Responses to “Wyrzucić z orła polskiego dwie żydowsko-masońskie gwiazdy!”

 • Marcjan on 20 lutego 2017

  Zaskakujące, że nikt jeszcze nie zmienił tego herbu! Powinno się wymazać te masońskie gwiazdki z godła, a ja bym jeszcze skierował głowę orła w prawo, by patrzył do przodu-w przyszłość! W ogóle ten kształt orła mi nie odpowiada. Ktoś powinien narysować całkiem innego orła, może takiego podobnego do orła z 1919 roku.

 • halszka on 20 lutego 2017

  po wojnie komuniści zabrali koronę ale nie wyrzucili gwiazd. Interesuje mnie dlaczego? byli tak głupi czy specjalnie?Jest jedno wytłumaczenie polscy komuniści widzieli tylko koronę a żydowscy pilnowali aby gwiazdy nie zniknęły Druga sprawa to obecna korona -jest u gory otwarta ktora oznacza podleglosc a Polska zawsze miala korone zamknieta u gory ktora oznacza niepodleglego suwerena. .

 • Agnieszka on 20 lutego 2017

  Odpowiedz jest tylko jedna…pozbawiony korony orzel oznacza ze upadlo panstwo Polskie i jesli nie wezmiemy spraw w swoje rece, to stracimy wszystko…

 • Małgorzata on 20 lutego 2017

  Ale nie każdy panie Robercie o tym wie.Ja też o tym nie wiedziałam.Szczerze mówiąc nigdy się dokładnie nie wpatrywałam w orła.

 • elzbieta on 20 lutego 2017

  Tak to prawda masonski mocny symbol satanizmu w naszym godle ,ale dlaczego on jeszcze tam jest / to prosta odpowiedz/musi byc bo nasi przywodcy rzadowi kochaja sie razem z zydami ,prowadza polityke zakurtynowa ,na przedzie patriotyzm a z tylu sprzedaz kraju zydom .Obchody chanuki nie sa od dzis ,wszyscy z rzadu uczestnicza w nich i wiedza o co chodzi tylko ten drugi sort ma oczy szeroko zamkniete ,moze czas cos z tym zrobic .Jeszcze dodam do tego ze razem z gwiazdkami zmienila bym korone – powinna byc zamknieta ,co swiadczy o suwerennosci Polski -a nie tak bardzo rozchylona .

 • qrdeblade on 20 lutego 2017

  Co tam gwiazdki jak w Polsce na masową skale truje się obywateli tak polskiego jak i żydowskiego pochodzenia. Wystarczy spojrzeć na statystyki zgonów pacjentów przyjmujących chemioterapię, powikłanie poszczepienne, ale to jeszcze nic:
  Otóż według pomiarów wykonanych nad Polska w styczniu 2017 roku poziom radioaktywnego Jodu 131 ( tzw. jodu ludzkiego, gdyż wchłaniany jest przez ludzki organizm, jako naturalny) wzrósł wielokrotnie od poziomu tła. Naturalnie aby nas ogłupić gadali w mediach stale o SMOGU, a tymczasem chodziło o coś o wiele bardziej długotrwale niebezpiecznego i ten węglowy smog był akurat dla ludzi pomocny…
  TO są spektakularne przykłady czym w ogóle zajmuje się niezmiennie niedoinformowane STADO
  https://youtu.be/1Fb63nsNhfA

 • qrdeblade on 20 lutego 2017

  Co do pięcioramiennych gwiazd i pentagramów oraz gwiazd Dawida i sześciokątów foremnych, to są to sekretne identyfikujące symbole dalej nierozpoznawalne przez PLEBS, określające z jakimi to ISTOTAMI, gatunkami mamy do czynienia. Ta więc niezbędne będzie przyswojenie odrobiny tej sekretnej, dawno temu zapomnianej przez ludzi WIEDZY. Otóż polscy tubylcy ( w tym zwykle aszkenazyjscy żydzi ) posiadają przeważnie krew RH plus, w której nośnikiem przenoszącym tlen jest hemoglobina, substancja oparta na pierwiastku żelaza, dzięki któremu posiada charakterystyczną czerwoną barwę oraz posiada również charakterystyczne sześciokątne FeNC wiązania je reprezentujące ( i surowe nakazy Jahwe, aby nigdy, ale to NIGDY nie mieszać krwi i nie spożywać zwierzęcej krwi ). Natomiast ludzkie HYBRYDY o OBCEJ krwi RH minus ( nie posiadającej podstawowej puli genów zgodnej z naczelnymi oraz zwykle sefardyjscy żydzi ), mają krew opartą na pierwiastku odpowiedzialnym za jej siny kolor – miedzi, mającej pięciokątne wiązana CuNH specyficznie ją wyróżniające. Tak więc po wiadomych pentagramach i gwiazdach oraz po kształtach ściągających ładunek wielokątów foremnych wiadomi oświeceni, mogli bez specjalnego przyglądania się i dość złożonej identyfikacji zewnętrznych różnić, ze 100% pewnością dowiedzieć się z KIM mają do czynienia. Tak więc te identyfikacyjne różnice występujących na Ziemi humanoidów zależą przede wszystkim od środowiska z którego wywodzą się ich przodkowie, które to charakterystyczne różnice są zawarte również w ich DNA krwi. Tak więc istnieją ISTOTY, których krew oparta jest na wiązaniach siarki, magnezu, krzemu, ect.
  wężykiem, wężykiem
  Z tym faktem wiążą się też różnice i możliwości niedostępne dla innych gatunków.
  Natomiast gwiazdy w skrzydłach ORŁA sekretnie świadczą o zarządzającej Polską kaście hybryd na wiadome podobieństwo, posługującej się piramidalną, ukrytą przed plebsem strukturą władzy. Cóż, że zatem, że usuniecie gwiazdki jak ta globalna władza dalej trwać będzie posługując się spiskiem ( SEKRETNYM PRZYMIERZEM ) polegającym na marginalizacji i depopulacji tubylców.

 • kacperkias on 22 lutego 2017

  To samo dotyczy wizerunku orla na pl- zlotowkach !!

 • Gnostic Sophia on 23 lutego 2017

  https://innemedium.pl/wiadomosc/alternatywna-historia-swiata-magiczna-moc-symboli-czesc-2-5-prawdziwe-pochodzenie-pentagra

  „Wiemy iż Pentagram podobnie jak Swastyka jest znanym od 5 tysiąclecia p.n.e. powiązanym ze Słowianami i Niebieskookimi Bogami symbolem rozpowszechnionym w zasadzie po calutkim świecie. Wiemy, iż wyszczególniane są Pentagramy/ Swastyki Białe i Czarne, wiemy iż odwołują się one do Mocy Żywiołów określanych jako Ogień, Woda, Ziemia, Powietrze, Eter czy też jako Mityczne Zwierzęta: Feniks, Żółw, Wąż, Tygrys, Smok.

  Nadal nie wiemy skąd czerpana jest Moc ożywiająca Pentagram czy Swastykę i nadająca im tego znanego od Neolitu ochronnego charakteru w ich słowiańskim a nie semickim, satanistycznym, wypotwarzonym wymiarze i o tym czym ona jest naprawdę jak i o tym czym jest Źródło jej prawdziwej mocy będzie kolejny rozdział tej opowieści.”

 • Gnostic Sophia on 23 lutego 2017

  https://innemedium.pl/wiadomosc/prawdziwa-historia-cz-ii-co-jest-polak

  „Nie było więc żadnego chrztu Polski w 966 roku, gdyż dokonał go książę Popiel i święty Metody w roku 874. Nie było też żadnych rzekomych „problemów z pogańską Polską” ani chrztu Mieszka I w obrządku rzymskim, gdyż był on już dawno chrześcijaninem w innym wyznaniu. Nigdy nie było także jakichś „regulowań stosunków” pogańskiego władcy z cesarzem niemieckim, ponieważ Polska nie była pogańska tylko ochrzczona i to zanim jeszcze wymyślono Niemca albo jakieś niemieckie cesarstwo.

  Polska, chrześcijańska od prawie 95 lat, nie miała bowiem najmniejszych problemów z obsadzaniem duchownych na swoim terenie. Dopiero zmiana obrządku na podstawie fałszywego chrztu po myśli Niemca/Aszkenaza spowodowała starannie zaplanowane w Polsce chaos oraz zamieszanie!

  Wcześniej Państwo Polskie samodzielnie sobie radziło doskonale nie tylko z Cesarstwem Rzymskim ale również z jego późniejszą karykaturą, czyli ze „Świętym” Cesarstwem Rzymskim czyli Rozmodlonym Do Napletka Rzymem, o czym świadczy dokument Mieszka Pierwszego Dagome iudex, w którym pisze do papieża między innymi, że przeniesiono stolicę do Gniezna ze Szczecina.

  Po co zatem były te machloje ze chrztami?

  Dokładnie po to samo po co są współczesne machloje z demokracjami!

  Ten pierwszy chrzest po prostu za słabo osłabił nasz kraj, skoro go sto lat potem „udoskonalono” i wykonano nielegalnie po raz drugi. Demokrację w różnych zwyrodnieniach, też nam zresztą wciskano ładnych parę razy… co trąci dosłownie o kabaret bo Pogańskie Słowiańskie Wiece są niedościgłym wzorem każdej jednej demokracji – ideałem, którego koczownicy jak diabeł święconej wody się obawiają – ideałem w którym każdy ma prawo do swobody wypowiedzi a lud czyli Wiec wybiera bezpośrednio Wodza spośród własnego plemienia! Tego typu bezpośrednia demokracja to najgorszy horror koczownika.

  Osłabienie Polski po chrzcie Popiela nastąpiło niemal natychmiast, gdyż momentalnie zaczęli najeżdżać nas jeszcze pogańscy Słowianie Wschodni, że już o naszych rodzimych plemionach które pozostając pogańskie „automatycznie się skłóciły” nie wspomnę. Ich ówczesne kroniki aż się roją od tekstów typu:

  „Jarosław poszedł na Lachów” :- )

  Jeszcze siedemset lat przed obrzezaniem chłopaczka z Nazaretu Polska sięgała od dzisiejszych zachodnich Niemiec aż po dzisiejszą Ukrainę i nie było absolutnie żadnego powodu lub pretekstu aby ją „cywilizować”. Były natomiast wszelkie możliwe powody i preteksty ze strony żydów i późniejszych Niemców/Aszkenazów aby ją destabilizować, rozwalić po czym doszczętnie zrujnować. Świadectwem ówczesnej kultury, myśli technicznej i wojskowej pierwszych Piastów była ufortyfikowana i w pełni skanalizowana droga wodna i lądowa: długa jak rurociąg przyjaźni, mega arteria wodna Wisła, Bug, Prypeć, Dniepr łącząca Bałtyk z Morzem Czarnym – w pełni żeglowna o każdej porze roku.

  Tak więc wszelkie obchody „tysiąclecia” państwa polskiego lub „chrztu Polski w 966 roku” są czystym i naiwnym idiotyzmem, jako że nie znajdują te „fakty” żadnego potwierdzenia w średniowiecznych źródłach – to są tylko, jakże wygodne dla Niemców, propagandowe pseudo fakty mające wymazać naszą porównywalną jedynie z Chińską, historię aż do jakże wygodnej Aszkenazom chwili… wymyślenia Niemców, których przypomnę – sto lat przed Mieszkiem Pierwszym NIGDY NIE BYŁO NA KARTACH HISTORII

  Jest tak, albowiem powtarzam, „prawdziwego”, czyli „oryginalnego”, czyli nieważnego gdyż pod przymusem, chrztu Polski – Kraju Wiślan, w obrządku grekokatolickim i z liturgią zaakceptowaną przez papieża w języku starosłowiańskim, dokonał o 114 lat wcześniej książę Popiel. Natomiast istnienie narodu i Państwa Polskiego, należy cofnąć o kilka tysiącleci, gdyż na tyle świadczą dokumenty, w których do opisania naszego kraju od trzech tysięcy lat stosuje się jednolite nazewnictwo: Weneci, Wiślanie, Chorwaci, Lachowie, Poleni, Sklaweni. Starszych dokumentów nie ma gdyż… no cóż, nie było starszych niż nasza cywilizacja, która mogłaby o naszej napisać. Historia kiedy my byliśmy jeszcze kuźwa, nawet nie istniała! To przecież proste. Jak tylko na pokojowej kulturze Etrusków, którą nasi słowiańscy przodkowie założyli, (ich po dziś dzień „nieodczytane” dla zachodnich historyków pismo jest, doskonale odczytane dla językoznawców starosłowiańskich), powstało agresywne militarnie Cesarstwo Rzymskie – ich kronikarze non stop notują istnienie naszego kraju, sporządzają mapy, oraz oczywiście, szeroko opisują partnerskie stosunki handlowe z nami: szlak bursztynowy, import do cesarstwa stali i tak dalej. I nie miejmy tu żadnych złudzeń – gdyby Starożytny Rzym, niepokonany wszędzie przecież, mógł nas podbić militarnie, no to przecież by to zrobił. Nie udało mu się jednak włączyć naszych najżyźniejszych przecież ziem do wiecznie głodnego cesarstwa z jednego ale bardzo prostego powodu – ponieważ byliśmy doskonale już od tysiącleci wcześniej zorganizowani i tym samym niemożliwi do podboju. Przecież to Słowianie stworzyli kulturę Etrusków, która stała się zalążkiem i kolebką Starożytnego Rzymu a nie odwrotnie, jak to przedstawia żydowska propaganda, jakoby najpierw był Starożytny Rzym, który się następnie rozpadł i na jego gruzach powstało jakieś w dupę Święte Cesarstwo, które wzięło i nas kropidłem zbudowało Smile

  Ha ha no to jest naprawdę nie do wiary, bo przecież nawet u katolików powinny być jakieś granice idiotyzmów, czyż nie?

  Niewygodna prawda jest taka, że my Słowianie Polacy już byliśmy imperium na tysiąc lat zanim obcy jakieś patologiczne chrześcijaństwa wymyślili i stąd pokojowe i partnerskie stosunki handlowe ówczesnych Słowian ze Starożytnym Rzymem zamiast, najzwyczajniejszego podboju oraz okupacji.

  Ponadto Słowianie NIGDY nie tolerowali niewolnictwa i owszem nie raz i nie dwa brali jeńców do niewoli ale dzieci tych jeńców już nie były nigdy niewolnikami tylko rodzili się jako ludzie w pełni wolni. W genach mamy dążenie do nieskrępowanej wolności i dlatego zażydzone psdeudokultury oparte na niewolnictwie nigdy nie miały szans dokonać naszego podboju – jak to widać doskonale na przykładzie Starożytnego Rzymu albo wujka Adolfa oraz całej plejady innych cesarzyków made in germany.

  Starożytne pisma to jednak oczywiście nie wszystko, jeśli chodzi o dowody naukowe, bo jest jeszcze genetyka, która sięga znacznie dalej. I ta właśnie genetyka dowodzi, że Polacy są na ziemi która dziś jest Polską oraz Ukrainą od co najmniej dziesięciu tysięcy lat!

  Wówczas to jeden z naszych przodków zmutował sobie i od tamtej pory wszyscy jego potomkowie w linii męskiej mają tę samą genetyczną mutację zapisaną w genach. Chodzi o haplogrupy R1a1 w chromosomie Y zwane po prostu „genem słowiańskości”.

 • qrdeblade on 24 lutego 2017

  –> Gnostic Sophia
  ( Nadal nie wiemy skąd czerpana jest Moc ożywiająca Pentagram )
  Wiemy, wiemy i to już od przynajmniej kilkunastu lat. Tak DNA tubylców jak i hybryd popełnionych na wiadome podobieństwo przez swych kosmicznych ojców są oparte na konstrukcji wielościanów foremnych zbudowanych właśnie odpowiednio na sześciokątach i pięciokątach foremnych związanych z chemiczną konstrukcją ich krwi, co opisałem powyżej. Takie wielościany foremne, zbudowane z tych pięcio i sześciokatów, zwane w nauce fraktalami, przyciągają ładunek elektryczny, zwany też inteligentnym eterem, a ich konstrukcja oparta na złotym podziale zagnieżdża go, dodając i jednocześnie mnożąc, tworząc implozje i w konsekwencji mini czarną dziurę, zwaną materią –> ( trzeba obejrzeć wszystkie 7 części wykładu )
  https://youtu.be/gPPsrgRT5kw
  Rzecz w tym, że powstałe w ten sposób ludzkie awatary zasiedlają odpowiadające im rezonansem, konstrukcją duchowe symbioty, plazmoidy, orbse ( dusze), które mogą korzystać z dwóch różnych baz myśli i odpowiadających im emocji odpowiednio do unikalnych częstotliwości dla każdej częstotliwości. –> https://youtu.be/Poa59TbPleU
  Stąd różnice ww. gatunków w podejściu do podstawowych ludzkich? wartości niewolnictwa, empatii, materializmu, ect.

 • Jasio on 12 listopada 2019

  Gwiazda w naszym godle to według Pana symbol masoński, żydowski czy pogański? Może się Pan zdecydować, bo nie rozumiem Pańskiego zarzutu. Żydowska Gwiazda Dawida ma 6 ramion. Ta w godle Polski ma 5. Religii i kultów pogańskich było tak wiele, że właściwie każdy symbol jest pogański. A co do masonów. Pięcioramienna gwiazda jest bardzo często wykorzystywanym ornamentem na flagach i godłach państw np. USA, Chin i Korei Północnej. Czy uważa Pan, że wszystkie te kraje zarządzane są przez masonów? Poza tym gwiazda dla masonów to symbol światła, wiedzy i doskonałości. Insygniami masonerii są natomiast cyrkiel i kąt prosty.
  Podsumowując gwiazda to gwiazda, a dopatrywanie się w niej jakichś dodatkowych konotacji to chyba odmiana pareidolii.

 • Robert on 12 listopada 2019

  Jasio

  tzw gwiazda dawida, pojawia się w Biblii, jako gwiazda bożka remfana.
  Proszę poczytać, poszukać i zbadać.
  Ta sama gwiazda pojawia się na wielu godłach państw.
  Czy ma 5 czy 6 ramiona – to tylko modyfikacja.
  Dlaczego tak jest?
  Proszę samemu wyciągnąć wnioski.

 • Roman on 15 czerwca 2020

  Nie tyle ważne jest kto się czym posługuje, ale dlaczego i tak swastyka i pentagram posiadają energię, a gdzie jest powiedziane ,iż szkodliwą dla postronnych ? Swastykę „zagospodarował A.Hitler by wspomóc swoją misję, która polegała na zjednoczeniu świata i ocalenia go przed widmem pseudo-komunizmu, nazizmu i judaizmu. Misja się powiodła, ale jak potraktowano jej symbol? Jednak nie tylko podlegamy działaniu energii kształtu, ale także działa na nas energia koloru i tak broniąc barw polskich, nie zdaje Pan sobie, jak większość Polaków sprawy,iż mają na siebie działanie destrukcyjne w stopniu niszczącym, jak ogień oznaczany barwą czerwoną, niszczy żelazo, oznaczone bielą. Czyż historia naszych dziejów nie jest symbolem walki, zrywów, bezmyślnej czasem szarpaniny i zniszczenia, a tak niewiele brakuje, by ten destrukcyjny układa zmienić. Wystarczyłoby nam wprowadzić element wiedzy, którą reprezentuje kolor żółty, złoty, a jest symbolem Ziemi ( krzem) Symbole stosuje się nie przeciw komuś, a raczej dla siebie, więc lepiej je wykorzystywać ,ą nie walczyć z nimi. Nam kastruje się Orła, osłabiając jego barwy i kształt. Myślę, iż za czasów Słowiańskiej świetności, na pewno dominowała w symbolice żółta barwa. „G”= WIEDZA i nie przypadkiem unurzana jest w żółci. Ezoteryczna przepowiednia mówi, iż w przyszłości, w Polsce obejmą władzę ludzie o „żółtych spódnicach” Ludzie o wiedzy, która nie jest na wierzchu. Rzeczywistość za oknem wskazuje, iż ten czas nadchodzi, przynajmniej mam taką nadzieję, Jednak warto by było już zacząć, wspomagając przyszłość żółtym symbolem wiedzy na fladze Polski, zmieniającym polski warcholizm, na rozsądne działanie.

 • Robert on 15 czerwca 2020

  Roman
  nic nie dadzą ani kolory, ani znaki, ani inne akcesoria, jeżeli ludzie nie będą pracowali nad prawem miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *