Wybór Donalda Tuska jest zwycięstwem Polski

Donald Tusk

Europejscy populiści, globaliści, sprzedawczyki, wybrali Donalda Tuska na drugą kadencję. Przez kolejne dwa i pół roku będzie przewodniczącym Rady Europejskiej.

Wszyscy oprócz Polski głosowali za kandydatem czerwonych, za osobą, która jest w stanie sprzedać wszystko i wszystkich.

Trochę ich rozumiem. Dla 27 państw nie ważne jest kto jest przewodniczącym. Czy to będzie Tusk czy inny piesek Merkelowej. Nie będą się bić o wybór pomiędzy własną sforą.

Jednak dlaczego Orban, Grupa Wyszehradzka poszła na układ z Niemcami?

To jest niepokojące.

Jednak zwycięstwo Donalda Tuska, może być… naszym zwycięstwem.

Szydło walczyła do końca

Byłem ciekawy czy PiS w końcówce rozmów poprzez Donalda Tuska czy nie. Okazało się, że do końca utrzymał swoją decyzje na „nie”.

To jest duży plus.

Dochodziły głosy, że Polska może przenieść wybory na inny termin. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Joseph Muscat, premier Malty, kierującej pracami Unii powiedział, że nie ma mowy o przełożeniu tego punktu na inny termin. Decyzje zapadły dużo wcześniej.  

Proszę teraz zwrócić uwagę, jak trudna jest walka PiS z czerwonymi w Europie. Wszystkie państwa unijne zagłosowały za Donaldem Tuskiem. Dlatego z politowaniem patrzę na tych, którzy uwielbiają PiS, jak i na tych, którzy za wszystko krytykują tę partię.

Wykonują bardzo dobrą robotę na polu walki z czerwonymi… jednak… czas Panie Kaczyński nie gloryfikować Unii Europejskiej. Czasami pana słowa były żenujące, coś w stylu: „Polska nie może istnieć bez Unii”.

Mam nadzieję, że po tym sierpowym jaki dostał pan od 27 państw, zmieni pan retorykę.

Czerwoni triumfują

Czerwoni mają swoje pięć minut. Z wszystkich sprzedajnych mediów wylewa się smród euforii, jakoby Polska pod rządami PiS została wepchnięta do rynsztoku europejskiego.

Na pewno PiS zostało ośmieszone, dlatego apeluję do pana Kaczyńskiego o zmianę retoryki. Czas na większą krytykę babilońskiej Unii Europejskiej.

Kto jest największym wygranym?

Donald Tusk, ale również Schetyna. Ma dodatkowo 2,5 roku na zbudowanie konkurencji dla Tuska, jeżeli ten wróci do polskiej polityki.

Również Merkelowa nie mogła zagrać inaczej. W tym roku walczy o kolejną kadencję na kanclerza Niemiec. Tusk jako piesek skamlący o wspaniałomyślności Merkelowej, będzie dobrze wpisywał się w jej kampanie wyborczą.

Dodatkowo, wszystkie czerwone portale, radia, gazety, telewizje mają swój triumf. Przez jakiś czas będą pastwić się nad „pisowską dyktaturą”.

Czy PiS może pokazać rogi i wyjść z Unii Europejskiej?

W żadnym wypadku.

Kaczyński przegrał, nie dlatego, że Tusk wygrał, tylko dlatego, że nikt nie poparł Polski. Nawet Grupa Wyszehradzka.

Przyznam, lider PiS ma teraz zagwozdkę. Jego tragiczne poddaństwo ekonomiczne względem finansjery, wychodzi mu bokiem.

W tej chwili nic nie może zrobić. Nawet pomyśleć o wyjściu z Unii Europejskiej.

Dlaczego?

Bo byłaby to katastrofa dla polskiej gospodarki.

To jest ta sama sytuacja, gdybyśmy teraz walczyli z finansjerą, nie mając żadnych narzędzi w ręku.

Dopóki PiS nie będzie wdrażał elementów nowej ekonomii, to będzie popychany, opluwany, ośmieszany. To wszystko przerzuci na Polaków, dorzucając nowe podatki, opłaty. Bo kasy w budżecie coraz mniej. 

Kaczyński musi zrozumieć, że nie ma żadnych argumentów, żadnych asów w rękawie.

Pozostaje mu mocne przytulanie się do Amerykanów, aby swoją siłą ujarzmili zapędy Niemiec. Pod dyktaturą niemiecką, Polska będzie poddanym, niewolnikiem, chłopcem na posyłki.

Pod żadnym pretekstem nie można poprzeć budowy IV Rzeszy, nie możemy dołożyć trzech groszy do budowy niemieckiej armii europejskiej. Nie mamy żadnych korzyści w budowie armii kierowanej przez Niemcy.  

Wybór Tuska jest zwycięstwem Polski…

Przez 2,5 lata Donald Tusk będzie realizował politykę Niemiec. Jeżeli Merkelowa przegra wybory, a wygra Schultz, to dalej Unia Europejska będzie pod butem Niemiec.

To wiąże się z licznymi konsekwencjami dla Tuska. Będzie musiał popierać islamizację Europy, czyli coś, co nawet jego wyborcy nie akceptują.

Druga sprawa to podział Europy na dwie kategorie.

Polska będzie w tej drugiej, gorszej kategorii. Tusk będzie musiał przyłożyć do tego rękę. Będzie to kolejna zdrada Polski w jego wykonaniu.

Po kolejnych latach służenia babilońskiej Unii, Tusk może całkowicie zbłaźnić się politycznie w oczach swoich wyborców.

Gdyby dzisiaj wrócił do polskiej polityki, to przejąłby władzę w obozie czerwonym. Ma zdolność wpływania na tłumy, dlatego byłby mocną kandydaturą w następnych wyborach parlamentarnych.

Nie potrzebujemy powrotu czerwonych do władzy, dlatego kolejna elekcja Tuska, może być dla nas zbawienna. Zamiast budować w Polsce przeciwwagę dla PiS, pozostanie przy unijnym korycie. Ten sam błąd popełnia Korwin Mikke.

Czerwoni nie mają zdolnych przywódców. Karierowicz Schetyna czy klakierzy: Petru z Kijowskim, będą gwoździem do czerwonej trumny. To nie są przywódcy, tylko klakierzy, drobne złodziejaszki. Wolą kraść lub bawić się na plaży, zamiast walczyć o powrót czerwonych do władzy.

Kaczyński nie może obrażać się na Unię, ponieważ nie ma żadnych atutów w ręku. Być może po sierpowym podniesie się z błota, otrzepie i zacznie wdrażać elementy nowej ekonomii, czyli to co daje nam niezależność od babilońskiej Unii.

Bez tego kroku dołączy do europejskich klakierów, piesków mogących tylko obszczekiwać przeciwników.

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: „Donald Tusk – Caricature” (CC BY-SA 2.0) by DonkeyHotey

Przeczytaj koniecznie:

19 Responses to “Wybór Donalda Tuska jest zwycięstwem Polski”

 • qrdeblade on 10 marca 2017

  Kaczyński naiwnie próbował zrobić moralny wyłom, bijąc rozpaloną głową piramidalną, masońską konstrukcje prónbując wyciągnąć z nij jeden element, aby zastąpić go innym. Nie zrozumiał biedaczysko zasad GRY, które jasno mówią, że elementem układanki może zostać wyłącznie PREMIER rządu – czytaj inny sprawdzony brat mason, a nie jakiś tam nawet merytorycznie kompetentny Wolski. To bardzo smutna PRAWDA świadcząca niezbicie, że naiwność naszej dyplomacji jest dosłownie porażająca.

 • nadia on 10 marca 2017

  Widze Pana, jako Wiceprezydenta Panie Robercie :)

 • Jan on 10 marca 2017

  „Pozostaje mu mocne przytulanie się do Amerykanów…”
  Tak jak przytulała się Panama , Salwador , Gwatemala , Honduras czy Meksyk ? A może coś z krajów afrykańskich, azjatyckich ?
  „Czerwoni nie mają zdolnych przywódców” Ani czerwoni ani biali nie mają zdolnych przywódców.
  A tak można było ładnie rozegrać te partię. Ostatnio same wpadki. Powinni zatrudnić kogoś od dyplomacji.

 • Grazka on 10 marca 2017

  Panie Robercie i znowu ma Pan rację. Ciężko to co się stało przeżyć, ale było do przewidzenia, tym bardziej, że Merkel już w ub. tygodniu głośno mówiła, że Tusk zostanie. Wykalkulowali i z determinacją postąpiła licząc, że wygra wybory jesienne. Ciężko jest, ale myślę, że wyborcy PIS-u się zmobilizują i pomogą rządzącym! Musimy pamiętać, że Polska została zadłużona w UE przez poprzedników, nawet podejrzewam, że tak zrobili z premedytacją, by Polskę od nich uzależnić i szantażować. Całe szczęście, że nas prawdziwych Polaków jest większość i będą w nas mieć poparcie!!

 • Katarzyna on 10 marca 2017

  Super ! tylko takich komentatorów nam potrzeba . To co Pan pisze to tylko dowód na całkowitą bezmyślność. Czy naprawdę nie widzi Pan kłamstw ,którymi nas karmi EKIPA RZĄDZĄCA średnio inteligentny dorosły widzi to – a pan nie !? Może wybiera pan to co jest między słowami . ZAPEWNIAM TO TEŻ KŁAMSTWO Taki jest elektorat PIS-u trochę nie dosłyszy dużo nie zrozumie a resztę załatwia 500 + Proszę nie pisać na mój adres tych bzdur . Nie jestem pierwszy sort I nie zamierzam nim być Zegnam

 • Robert on 10 marca 2017

  Katarzyna

  bardzo proszę nie ulegać propagandzie czerwonych i nie krytykować wszystkiego co robi PiS, bo jest to mało inteligentne.
  Walczą z czerwonymi, nie wpuścili islamistów – to mało?
  Widzę ich sprzedajność w ekonomii i medycynie – cały czas o tym piszemy.
  Jednak widzę również pozytywy.
  500 plus to sukces, mało tego… w przyszłości Polakom należy się kredyt społeczny.

  Nie rozumiem dlaczego pieniądze dane Polakom panią gorszą a pieniądze dane korporacjom, bankom, żydom nie gorszą?
  Czy Pani jest Polką?

  Problem nie tkwi w 500 plus tylko w nie stosowaniu nowej ekonomii.
  Polecam zapoznać się z tematem…

 • Robert on 10 marca 2017

  Grazka,

  Tusk wygrał i dobrze.
  Dzięki temu Kaczyński ma czas na walkę z czerwonymi.
  Mam nadzieją, że w końcu obudzi się i zacznie stosować nową ekonomią oraz naprawi skorumpowaną medycynę.

 • Robert on 10 marca 2017

  nadia

  dziękuję, tak daleko nie sięgam :)

 • Robert on 10 marca 2017

  Jan,

  taka jest geopolityka i taki jest świat.
  Widziałeś co stało się podczas wyborów, Polska została sama.
  USA ma deal do zrobienia w tej części Europy.
  Chce osłabić Rosję i Niemcy. To również leży w naszym interesie.
  Oczywiście dla Ameryki nie jesteśmy partnerem a narzędziem.
  Jeżeli będziemy mieli mądrych polityków, to wykorzystają ten deala.

  Bez uczciwych polityków nic nie osiągniemy.

 • Robert on 10 marca 2017

  qrdeblade

  na pewno, nikt nie mógł zostać na stołku, tylko ich człowiek.
  Podejrzewam, że Kaczyński wiedział o tym.
  Zobaczymy jak dalej to rozegra…

 • krystyna on 10 marca 2017

  polska stoi lepiej gospodarczo niz francja , hiszpania i włochy , mam nadzieję , że będzie coraz lepiej i polska jako silny gospodarczo kraj , będzie miała w europie coraz więcej do powiedzenia i nikt nie odważy się traktować nas jak chłopca na posyłki

 • Martin Laske on 10 marca 2017

  Czy mozna wymyslic jeszcze wiecej bzdur? „Pod dyktaturą niemiecką, Polska będzie poddanym, niewolnikiem, chłopcem na posyłki.” – jest sie tym czym sie chce byc. Jesli polska chce byc partnerem to bedzie, jesli chce konfrontowac wspólprace, to prosze. Ale ten zachodni sasiad oferuje wspóprace a w dlon sie bije a nie podaje… to nabardziej cierpliwy chrzescian kiedys bedzie mial dosc. Niemcy, cóz, maja 81 milionów luda i firmy typu BMW, VW, BASF i Siemens, nie pochodza z polski. I mozna to interpretowac jako hegemonia albo jako wspópraca. Politycznie niemcy chca sie zakluczyc w partnerswach -TEZ WOJSKOWYCH – aby nigdy w przyslosci agresia strukturalnie nie mogla wychodzic z niemiec. Dlatego chca z kazdym sasiadem wzpópracowac. Sam jestem Majorem rezerwy i widze jak w sztabach wyglada wspólpraca i takie teksty:

  „Pod żadnym pretekstem nie można poprzeć budowy IV Rzeszy, nie możemy dołożyć trzech groszy do budowy niemieckiej armii europejskiej. Nie mamy żadnych korzyści w budowie armii kierowanej przez Niemcy”

  to bzdury do potegi dziesiatej, a na dodatek bluzganie. Takie porównywanie dzisiejszych niemiec do „Reich”-u to naprawde tyklo chams… nie, ostra bezmyslnosc i glópstwo.

  Jesli Europa jest rodzina to Niemcy sa tym ojcem który kiedys pil i rodzine w problemy pograzal, potem byl na rehabilitacji i teraz jes zpowrotem i naprawde serdecznie sie stara ta rodzine trzymac razem. Polska moze czetnie przejac role kuzyna albo mlodszego brata który bo wspomaga. Bedzie wdzieczny – slowo!

 • Swietlana on 10 marca 2017

  A jednak postępowanie Szydło miało sens. To ośmiela inne państwa. Tak było z odmową przyjmowania islamistów. Najpierw wielki wrzask, później okazało się że ma poparcie i miał rację.

 • Robert on 10 marca 2017

  Martin Laske

  Proszę z rozsądkiem i inteligencją patrzeć na geopolitykę.

  O jakim partnerstwie pan mówi z Niemcami.
  Niemcy rządzą Unią, a Polska to poddany kraj, zapracował na to Tusk z czerwonymi.
  Chyba żyjemy w innej rzeczywistości.
  To nie jest wojsko tylko geopolityka.
  Być może pan chce służyć pod tworzącą się IV Rzeszą, proszę bardzo.
  Ja nie.
  Uważa pan Niemców za partnerów?
  To partner obejmuje około 80% gazet w Polsce i szerzy kłamliwą propagandę?
  To partner nakazuje przyjęcia bandytów islamskich?
  Chyba pan za dużo naoglądał się tvn… wyborczą, onetu…

  Jaką rodziną jest Europa?
  Jakim ojcem są Niemcy?
  Co za niedorzeczności pan pisze..
  Przecież Unia Europejska to jest babiloński organ destrukcyjny.

  Polecam przenieść się do Niemiec i poprosić o obywatelstwo…
  Przykro mi ale pan kompletnie nie odczytuje rzeczywistości.
  Całkowicie nie rozumie pan geopolityki….

 • Monia on 11 marca 2017

  Zgadzam się w 100% z Panem Robertem , lecz teraz po 8 latach rządów PO i PSL ciężko będzie zrobić porządek w kraju który został w większości rozsprzedany i zadłużony a zwłaszcza „Nasze” Niemieckie media, które psują ludziom w głowach.

 • Grzegorz on 11 marca 2017

  @Katarzyna, @Martin Laske

  Całe szczęście, że nic poza własnymi czterema lit… ścianami od Państwa nie zależy.

  @Robert

  Moim zdaniem za dużo tego „Babilonu” w stosunkowo krótkim tekście. Poza tym trafna ocena.

 • MAREK on 11 marca 2017

  Robercie , wielki szacunek dla ciebie za to co robisz
  wszystkie twoje komentarze i wykłady odczytuje jak najbardziej – prawidłowe , logiczne, zgodne z rzeczywistością
  – nie wszyscy jednak ,,widzą” – jak powiedział pewien mędrzec:
  -są ludzie,którzy widzą, są ludzie, którzy widzą gdy im pokażesz, są ludzie , którzy nie widzą
  pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia

 • Robert on 11 marca 2017

  Dziękuję Marek :)

 • Alicia on 19 marca 2017

  Mieszkam w Szwecji od 1973 roku i zaczelam sledzic sytuacje w Polsce calkiem niedawno. Co mnie zadziwia jest brak wiadomosci w Polsce o tym, ze Niemcy sa kontrolowane przez globalistow. Watpie, ze gazety w Polsce naprawde so w rekach Niemcow, obawiam sie ze to sa osoby ktore zakryly swoja nienawisc do bialej rasy za pomoca niemieckich nazwisk. My w Szwecji nie mamy ani jednej wiekszej gazety, i ani jednej stacji telewizyjnej, ktora nie byla by kontrolowana przez osoby z rodzin ktore – czesto bardzo dawno – przybraly szwedzkie albo niemieckie nazwiska. Ci co maja kontrole nad MSN nie sa ani Szwedami ani Niemcami, ale maja takiez nazwiska, co jest sprytnym sposobem oszukania opinii publicznej. Dlaczego mialobyc inaczej w Polsce niz w Szwecji? „Ewangelia” Shoah jest przeciez potezna takze w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *