WSI sponsorowało Donalda Tuska

 Donald Tusk

Donald Tusk był biedny. Od młodych lat marzył o karierze polityka.

Kongres Liberalno-Demokratyczny to twór gdański, założony w czerwcu 1990 roku. Skupiał Bieleckiego, Tuska, Merkla, czy Lewandowskiego, który stanął na jego czele. Rok później oddał władzę w ręce Donalda Tuska.

Po wyborach w 1991 roku, KLD zdobyło 37 miejsc w Sejmie oraz 6 w Senacie. To spora grupa posłów. Andrzej Halicki (dziś PO) był rzecznikiem klubu. Wcześniej z KLD pochodził ówczesny premier Jan Krzysztof Bielecki. Gdy formował się rząd Olszewskiego, KLD wraz z Unią Demokratyczną przeszedł do opozycji, nie zgadzając się na odrzucenie doktryny Balcerowicza.

Jak powstało KLD?

Sponsorem był Wiktor Kubiak. Pochodził z żydowskiej rodziny, właściciel firmy Batax. Jak się okazało po ujawnieniu raportu z likwidacji WSI, firma stanowiła przykrywkę WSI.

Zarząd II Sztabu Generalnego LWP używając tej firmy, przeprowadzał operacje finansowe, znane jako „Akredytywa” i „Portfolio”. Środki finansowe pochodziły z Centrali Handlu Zagranicznego. Kradli majątek narodowy i inwestowali pod swoim szyldem.

I tak oto Wiktor Kubiak stał się celebrytą.

Na 18 piętrze Hotelu Mariott wynajął biuro, które stało się miejscem pielgrzymowania: Tuska, Piskorskiego, Bieleckiego, Lewandowskiego i innych. A także gangsterów powiązanych z ówczesną stolicą, Rosjan, żydów, Białorusinów. 

Wiktor Kubiak wraz z WSI organizował scenę polityczną w Polsce. Wybierali polityków i budowali partie. Pierwsza z nich to KLD, kolejna to PO.

Poseł Unii Polityki Realnej, nieżyjący już Lech Próchno-Wróblewski, który był członkiem tzw. „komisji Ciemniewskiego” (badającej procedury wprowadzenia w życie uchwały lustracyjnej), tak scharakteryzował KLD i Kubiaka:

„1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. O Wiktorze Kubiaku będzie wkrótce głośno, jako o sponsorze musicalu „Metro”, lansującym skutecznie Edytę Górniak (brzmi elegancko). Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu. Wiktor Kubiak jest w ich otoczeniu kimś szczególnym. Podczas programowej narady twórców KLD w Cetniewie ląduje helikopter z Kubiakiem, który w asyście liderów tej partii pozdrawia głowiących się nad programem liberałów i po odebraniu honorów odlatuje.(…)”.

Kubiak to bliski współpracownik Grzegorza Żemka, znanego jako „mózg” afery FOZZ. Ukradli Polakom miliardy dolarów i z ramienia WSI założyli wiele firmy, które do dzisiaj funkcjonują i sieją kłamliwą propagandę.

Kiedy KLD wchodzi do rządu, Kubiak instaluje się w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych na stanowisku pełnomocnika ministra do spraw prywatyzacji.

Jako bliski współpracownik ministra Janusza Lewandowskiego, Kubiak miał dostęp do planów prywatyzacyjnych.

Kupował kamienice, grunty, biurowce po upadających spółkach państwowych. O jego interesach krążyły legendy – przed upadkiem muru berlińskiego miał kupić fabrykę butów w Niemczech Wschodnich i po upadku sprzedać ją trzy razy drożej.

Do swoich zakupów dorzucił kino Atlantic, w planach był Teatr Dramatyczny, a nawet Operetka. W 1991 roku wskoczył do setki najbogatszych Polaków według „Wprost”.

źródło: https://www.polityczna-narkomania.pl/?p=109

Z wielu źródeł, a szczególnie ze śledztwa przeprowadzonego przez Wojciecha Sumlińskiego wynika, że Kubiak był przestępcą, człowiekiem WSI. Dlatego mógł brać udział w okradaniu Polaków. Za skradzione pieniądze sponsorował polityków, Metro, Józefowicza, Górniak, kupował liczne nieruchomości.

Z taką osobą, z ludźmi z WSI związał się Donald Tusk. To WSI postawiło na Donalda Tuska.

Do dzisiaj jest ich człowiekiem…

 

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: „Donald Tusk” (CC BY 2.0) by More pictures and videos: connect@epp.eu

Przeczytaj koniecznie:

One Response to “WSI sponsorowało Donalda Tuska”

  • Docent on 6 marca 2020

    Nie wszystko tu jest prawdą – „Jak powstało KLD”. Otóż pierwsze spotkania zainicjowali A. Zarębski i Z. Pilachowski w kawiarni „Newska” w Gdańsku-Wrzeszczu, kilkadziesiąt metrów od zdelegalizowanej „S”. Na kolejnych spotkaniach zaczęli dochodzić: M. Terlecki. K. Wyszkowski, R. Grabowski, D. Tusk. Co było dalej nie wiem, bo już tam nie przychodziłem. Po pewnym czasie zaglądam do Cotton Club (Rotary Club) na gdańskiej starówce i widzę, że spotkania tam się przeniosły w dużo już większym gronie: J. Merkel, J. Lewandowski, Janusz i Andrzej Michalscy itd. W jakim momencie dotarł do nich Wiktor Kubiak nie wiem. Już po rejestracji KLD dowiedziałem się, że przy rejestracji pomagał jakiś agent SB(?). Tak to wówczas określano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *