Uwaga to Pułapka! JOW-y dadzą zwycięstwo PO!

trap

JOW-y, JOW-y, te nieszczęsne JOW-y.

Wiem, że propaganda JOW-ów jest wszędzie obecna. Ale to nie zmienia twardego faktu mówiącego, że JOW-y nigdzie w świecie się nie sprawdziły. Nie przyczyniły się do oderwania międzynarodowej finansjery od władzy, nie przywróciły kontroli nad podażą pieniądza i nad bankiem centralnym. Ani w  w USA ani w Wielkiej Brytanii ani we Francji czy jakimkolwiek innym kraju, gdzie funkcjonują JOW-y, nie ma niezależnych banków centralnych. Czyli „niezależne” osoby, które wchodziły do Parlamentów z głosowania JOW-ami, nie zrealizowały najważniejszych spraw ekonomicznych, geopolitycznych, medycznych. Mało tego, wymienione państwa idą w kierunku globalizmu, kolonializmu, depopulacji ludzkości.

JOW-y poniosły porażkę.

Do tego dochodzi kolejna druzgocąca prawda.

Socjolog i komentator polityczny Jarosław Lis wyliczył: gdybyśmy wdrożyli JOW-y w najbliższych wyborach, to nawet przy wygranej PiS, rząd będzie tworzyła… Platforma Obywatelska. 

Dlaczego?

PO wygrywa na obszarach, gdzie jest niższa frekwencja, ponadto, wygrywa mniejszą różnicą. Przez to zdobywa więcej mandatów przy liczeniu metodą jaka obowiązuje przy jednomandatowych okręgach wyborczych.

Co by się stało, gdyby JOW-y były wprowadzone kilka lat temu?

Byłaby jeszcze większa korupcja, małostkowość, kolesiostwo, sprzedane lasy, kopalnie… 

Gdyby wybory do Sejmu w 2011 roku odbyły się poprzez jednomandatowe okręgi wyborcze, PO zdobyłaby 305 mandatów (do zmiany konstytucji potrzeba 307 głosów), PiS – 151, PSL – 4, SLD – 1. Co ciekawe, poza Sejmem znalazłby się Ruch Palikota, który otrzymał 10,02 proc. głosów.  

Dzięki obecnej ordynacji w sejmie zasiadło nie 305 posłów (JOW-y) tylko 207 posłów. JOW-y dałyby prawie 100 dodatkowych miejsc Platformie w sejmie.

To byłby dopiero cyrk.

Dokoptowaliby dwóch posłów i robiliby co chcieli z Konstytucją!

Wyniki pierwszej tury prezydenckiej obliczone w JOW-ach

Przypuśćmy, że wybory do parlamentu zakończyłyby się podobnymi wynikami, jak wybory prezydenckie.

Okazuje się, że JOW-y znowu służą Platformie Obywatelskiej!

Przypomnijmy wyniki pierwszej tury prezydenckiej: 

 • kandydat PiS Andrzej Duda – 34,76 proc. głosów,
 • kandydat PO Bronisław Komorowski – 33,77 proc. głosów,
 • Paweł Kukiz – 20,80 proc. głosów.

Gdyby wybory prezydenckie były wyborami do Sejmu przeprowadzonymi w JOW-ach i głosy zdobyte w poszczególnych powiatach zostałyby przeliczone na mandaty, to:

 • PO zdobyłaby –  257 mandatów,
 • PiS – 202 mandaty,
 • komitet Pawła Kukiza – 1 mandat!!!!!!!!!!!!!!!!  

Mimo wygranej PiS, to Platforma utworzyłaby kolejny rząd.

Dla kogo gra Paweł Kukiz?

Lubię Pawła Kukiza i zdecydowanie kibicuję mu, aby dostał się do Parlamentu. Od dawna twierdzę, że w Parlamencie powinny znaleźć się przynajmniej trzy partie, które niosą jakąś nadzieję. Obecnie szanse mają: PiS, Kukiz, Korwin.

Jednak kompletnie nie rozumiem strategii Pawła Kukiza. Na krótką metę okazała się zwycięska. Na długą metę będzie katastrofą, jeżeli radykalnie nie zmieni swoich zapatrywań. Po kilku miesiącach bezsensownej paplaniny, stracił ponad połowę poparcia w sondażach. Twierdzi, że woli wprowadzić do sejmu elitę, zamiast szeroką, sprzedajną grupę. Jednak nie bierze pod uwagę faktu, że może w ogóle nie wejść do Parlamentu.

To byłoby mistrzostwo świata w debilizmie intelektualnym, a taka sytuacja jest wysoce prawdopodobna.

Zobacz. Gdyby wybory odbyły się JOWa-mi, to przy poparciu 20% dostałby maksymalnie kilka mandatów. Przecież to jest samobójstwo polityczne. Najgorsze jest to, że Kukiz nie może wycofać się z pułapki jaką nałożyli na niego lepsi i sprytniejsi. Grzegorz Braun twierdzi, że jest to układ wrocławski ze Schetyną na czele.

Powyższe wyliczenia wskazują, że możemy przyjąć następującą hipotezę: w każdym wariancie przy użyciu JOW-ów wygrywa PO.

Czy Paweł Kukiz tego nie widzi?

W artykule „JOW-y to komunistyczna ideologia” namawiałem, by nie iść na referendum w sprawie JOW-wów. Czynię to kolejny raz. Chociaż już sam nie wiem czy popieranie Pawła Kukiza ma sens, skoro tak łatwo można wyprowadzić go w pole.

Niestety, ale muzyk nie może być politykiem. Nie rozumie ekonomii, polityki, geopolityki, dlatego jego decyzje zawsze będą przesiąknięte rozumowaniem doradców. Skąd będzie wiedział czy mówią prawdę skoro nic w ząb nie rozumie?

Paweł Kukiz prowadzony za rękę

Mamy kolejny dowód na to, że Paweł Kukiz prowadzony jest za rękę. Strategie, którą tutaj zastosowali użyto wiele razy w historii. Tak było w przypadku „Partii X” Stanisława Tymińskiego. Wprowadzono na salony Samoobronę, która wyparła i przejęła po „Partii X” wszystko: biuro, telefon, wyborców, hasło „Balcerowicz musi odejść”. Przypomnę, że „Partia X” miała sensowny program, poparcie około 3 mln wyborców i była niebezpieczna dla: komunistów, demokratów, finansjery, zachodu.

Tę samą strategię wdrażają w USA, gdzie prawdopodobnie kolejnym prezydentem zostanie Hillary Clinton lub inna osoba tego pokroju. Jednak w tej strategii nie Clinton jest najważniejsza, a Donald Trump, który zdobył już około 20% poparcia. Jego rolą jest zebranie zbuntowanych i przerzucenie ich głosów na przyszłego, wybranego przez elitę prezydenta. Trump to wynalazek międzynarodowej finansjery. Bardzo wątpliwe jest aby został prezydentem. 

Tę samą rolę co Trump pełni Paweł Kukiz.

Został użyty do propagowania JOW-ów, dzięki którym PO przegra wybory, ale zdobędzie większość w Parlamencie. W takim scenariuszu to PO utworzy rząd. Wiem, że szczęki opadają, ale tak wynika z wyliczeń socjologa i politologa Jarosława Lisa.

Dlatego nie głosujcie na JOW-y bo to PUŁAPKA. Jeżeli JOW-y zostaną wdrożone, a PO nie zostanie zmiażdżona w najbliższych wyborach parlamentarnych, to kolejne wybory mogą być zwycięskie dla PO.

Sami sobie strzelimy w oba kolana.

źródło: wp.pl

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: Mathias.Pastwa / Foter / CC BY-ND

Przeczytaj koniecznie:

17 Responses to “Uwaga to Pułapka! JOW-y dadzą zwycięstwo PO!”

 • nasza prawda on 10 sierpnia 2015

  Panie autor: Porównywanie wyników wyborczych obecnej ordynacji do wyników w JOW to wróżenie z fusów nic więcej. W JOW się głosuje na ludzi a nie jak teraz na partie (a raczej przeciw innej partii) . W wyborach parlamentarnych nie będą startować same Dudy, Komorowski czy nawet Kukizy więc wyniki wyborów prezydenckich mają się nijak do rzeczywistości JOW. I na koniec najważniejsze – w JOW kształt parlamentu zależy tylko i wyłącznie od wyboru obywateli a nie od tego jak kto się prezesowi podlizał żeby dostać 1 na liście partyjnej.

 • Bon Ton on 10 sierpnia 2015

  Uważam że na głosowanie w sprawie JOWÓW trzeba iść. Gdyby te JOWY były takie dobre dla PO to cała machina medialna bębniłaby o tym od rana do wieczora… a tak nie jest…
  Z pewnością dla wielu jest to niewiadoma… ale Jackowski przewiduje że KUKIZ wejdzie do sejmu i będzie rządził!!
  Ja mu wierzę!
  A inni gostek też jasnowidz przewiduje że PIS będzie rządził… tylko że jak ten gość przewidywał że będzie PIS w rządzie… to wtedy nie było jeszcze nic wiadomo o tym że w ogłóle powstanie KUKIZ!
  Ja wierzę w te JOWY, zresztą nie tylko ja….
  oto interesujący arykuł:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/07/20/jowy-pierwszy-krok-do-wprowadzenia-prawdziwych-zmian/

 • Ryszard on 10 sierpnia 2015

  W naszym kraju to media dzielą społeczeństwo. Ja widzę cztery partie. 40% Partia Urzędników ( PO, PSL, SLD i trochę PIS), 30% Partia Robotników (PIS, katolicy), 20% Partia Młodych (Kukiz) i 10% Partia Zbuntowanych (Korwin, UPR, Narodowcy itd.) W każdym JOW-iku widzę ten sam podział. PZ to 10% – nie liczą się. PM – 20% , jak coś nie wyjdzie, to walizki i np. Irlandia. PR to ludzie zapracowani, bez pieniędzy i czasu na kampanie wyborcze.
  PU to urzędnicy którzy dzielą państwowe pieniądze, rozdają pracę krewnym i znajomym, mają czas i pieniądze na kampanie wyborcze, oni są zdeterminowani i pełną parą muszą iść do wyborów. Oni zdobędą ponad 400 mandatów.

 • kim on 10 sierpnia 2015

  niby wszystko pieknie ladnie a podstawy pan nie rozumie- starach przed nazwami PO PIS itd.oglusza. NIGDY- powtarzam- NIGDY wiecej Niesiolowski, Kursi itp scierwo nie weszloby do Sejmu! Ludzie byliby weryfikowani i co z tego z jakiej parti? Dodatkowy plus jest taki , ze np nie przejma latwo wladzy emigranci. https://www.youtube.com/watch?v=rqF_eMf0O3M

 • Robert on 10 sierpnia 2015

  @nasza prawda

  Ci ludzi na których głosujesz również mają określoną wiedzę, poglądy, cechy charakteru.
  Myślisz, że jak będziesz głosował na ludzi, a nie na partie to automatycznie zmienisz Polskę?
  Wróć do początku artykułu.
  Przeczytaj jeszcze raz.
  JOW-y w USA czy Wielkiej Brytanii, kompletnie nie zmieniły ekonomii.
  Mało tego, te kraje idą w dół.

  Nie bardzo zrozumiałeś tekst, albo nie przyjmujesz do wiadomości faktów.
  Wróć i przeczytaj obliczenia.

  Podstawowa zasada: aby obywatele mogli głosować mądrze, to muszą mieć wiedzę i nie być pod wpływem kłamliwych mediów.

  Na tym należy się skupić, a nie na JOW-ach.

 • Robert on 10 sierpnia 2015

  @Bon Ton

  Wierzysz w JOW-y, bo nie przyjmujesz twardych danych.
  Uległeś propagandzie Kukiza i TVN.

  To czy Kukiz będzie rządził i czy wejdzie do parlamentu nie ma nic wspólnego z JOW-ami.

  JOW-y w tych wyborach nie będą funkcjonować.

 • Robert on 10 sierpnia 2015

  @nikt

  napisz proszę, w jaki sposób ludzie będą weryfikować kandydatów na stołki sejmowe?
  Skąd będziesz wiedział czy ten pięknie mówiący gość nie jest drugim Niesiołowskim?

  Jestem za zmianą ordynacji wyborczej, ale w Polsce zapanował omam cudu wywołanego JOW-ami.
  Nie będzie żadnego cudu tylko jeszcze gorszy chaos.

  Jeżeli na ponad 400 ludzi wejdzie połowa z różnymi pomysłami, to ciekawe ile czasu zejdzie zanim się dogadają.

  Podpuścili was JOWA-mi, bo one rozwalą Polskę.
  Opozycja ten chaos wykorzysta do potężnej nagonki.

 • WOLVERINE on 10 sierpnia 2015

  WNIOSEK SPOŁECZEŃSTWA

  Nie popełniajmy tych samych błędów, co poprzednicy.. Tworzenie się grup i wraz z nimi list – to kumulowanie się władzy i powstawanie gangów, mafii i sitw. A większości wyborcom pozostanie żyć wiarą i nadzieją na to, że będzie lepiej. Każdy kandydat powinien mieć prawo startować na takich samych zasadach. Jeden okręg – jedna lista społeczna. A wyborcy powinni mieć prawo sprzeciwić się złym politykom i kandydatom. Nie róbmy powtórki 3RP.
  są dodane nowe postulaty!!!!!!!
  Operacja pod kryptonimem ODCINANIE POLITYKOM RYJA OD KORYTA I ZABRANIE KORYTA
  SRAĆ NA POLITYKÓW I ORGANIZOWAĆ SOBIE DEMOKRACJE.
  Wysłać listem poleconym do Kancelarii Prezydenta
  POBRAĆ PLIKI PONIŻEJ ——- UDOSTĘPNIJ DALEJ.
  https://www.facebook.com/groups/976326745752915/
  Lub pod tym linkiem: https://www.petycjeonline.com/przebudzenie_-_petycja_do_spoleczenstwa

 • geek on 10 sierpnia 2015

  Widzac jak przecietni ludzie interesuja sie polityka to naprawdę marnie widzę te JOW-y.Po drugie bardzo łatwo bedzie mozń kupowac głosy:)

 • eugeniuszmg on 11 sierpnia 2015

  Skoro artykuł jest wiarygodny, tematycznie prawdziwy i uzasadniony
  ,to będzie lepiej jak nas napadną obcy i rozbiorą. Może będziemy mieli lepiej pod innym zaborem, bynajmniej nasi bliźni Polacy -Katolicy nie będą nas okradać,okłamywać i oszukiwać!!! Mam już dosyć tego wszystkiego, tego cyrku,cwaniactwa i myślę,że nie tylko JA.

 • dv on 12 sierpnia 2015

  Pomijając że JOWy nie wpłyną bezpośrednio na ekonomie nie więcej zresztą niż w obecnej ordynacji pozwolę sobie nie zgodzić się ze stwierdzeniem że w tym systemie wygrała by PO. Jak ten pan to wyliczył i porównał na podstawie poprzednich wyborów, które odbywały się zupełnie inną metodą? Przecież tam głosowało się de facto na listy wyborcze wcześniej ustalone przez partie. W JOW partie nie będą wystawiać list a będą musieli wystawić po jednym kandydacie najsilniejszym w regionie aby nie rozbijać głosów gdyż z danego okręgu wchodzi tylko zwycięzca. Tego się po prostu nie da wyliczyć. A jeśli nawet ten pan Lis zebrał wszystkie głosy oddane na daną listę i przypisał ją tak jakby na jednego kandydata w ordynacji JOW to to i tak jest gdybanie. Nie ulega jednak wątpliwości że JOWy są niepodważalnie bardziej demokratyczną metodą wyborów a sami kandydaci nie podlegają bezpośrednio prezesowi partii. Niektórzy zarzucają że Jowy zabetonują scenę dwoma partiami jak obecnie jeszcze bardziej niż teraz ale nikt nie wspomina że choćby tak się stało JOWy zmieniają zupełnie funkcjonowanie partii i ich relacji i oto w tym wszystkim chodzi. A że JOWy nie wpłyną na ekonomie no cóż obecna ordynacja tym bardziej. Szkopuł w tym aby zwycięzcy stworzyli rząd ekspertów, którzy się na ekonomii znają. To nie posłowie będą pisać ustawy a rząd- eksperci a posłowie będą nad tym głosować. Jeśli taki rząd ekspertów napisze ustawę i odpowiednio ją przedstawi w sejmie wymieni korzyści z tego idące to posłowie z tej samej partii co rząd powinni taką ustawę poprzeć i tak to powinno się kręcić.

 • Edyta on 13 sierpnia 2015

  JOW ma tę zaletę, że wybierany jest ten – na kogo zagłosowali wyborcy – a nie ten, kto się ustawił jako tzn. ” 1″ na liście.
  I każdemu – personalnie – zależy, aby wyborca dobrze ocenił jego dotychczasową pracę. I nie ma chowania się za szyldem partii.
  I nie straszcie JOW -ami.
  Boicie się o stołki. Tyle w tym temacie.
  Niech wreszcie nastanie możliwość rozliczania za słowa i czyny.
  Głosujcie na JOW!

 • Robert on 13 sierpnia 2015

  @Edyta

  Tak, zgadzam się. Obecna ordynacja wyborcza jest do zmiany.
  Ale na pewno nie możemy jej zamienić na JOW-y proponowane przez Pawła Kukiza.
  Dlaczego?
  Bo NIE poprawią warunków życia Polaków.

  Lepiej Edyta, abyś skupiła się na pytaniu: jak weryfikować kandydatów na posłów, aby byli to uczciwi ludzie, których nie skuszą lobby bankowe czy medyczne?

  Jaką masz gwarancje, że ci lidzie z JOW-ów nie ulegną doradcom? jakie będą mieli kompetencje? Czy znają się na gospodarce, ekonomii?

  Ulegasz propagandzie i gonisz z siekierą na czołgi.
  To już było.

 • marco on 16 sierpnia 2015

  @Edyta
  Do Edyty nie przemawiają żadne argumenty i wyliczenia. Baranki Pełowskie zmienią się w Donaldy, Misie,Kopaczki,Zegarki i inne tego typu złodzieji.Mam nadzieję że referendum będzie nieważne.

 • karin on 16 sierpnia 2015

  Skoro dla PO …JOWy takie łaskawe to dlaczego wszystkie głosy z referendum (ok 2,5 mln) zostały przez nich zmielone – wywalone do kosza!

  https://www.youtube.com/watch?v=XnI2MSbYpT0

 • Robert on 16 sierpnia 2015

  @Karin

  Proszę pomyśleć.
  Gdyby to PO wprowadziło JOW-y pod swoim szyldem, to każde wiedziałby, że to jest ściema.
  Przez to, że robi to Paweł Kukiz, większość myśli, że zbawią Polskę.
  To za mało.

 • Arni on 21 sierpnia 2015

  Proszę nie wrzucać JOWów do jednego worka. Całkiem inne są te typu angielskiego od australijskich. O ile pierwsze byłyby tragedią, to drugie, w powiązaniu z innymi elementami, czymś co jest szansą dla Polski.

  Na referendum iść powinniśmy, niezależnie od tego, kto jak zagłosuje. To będzie okazja, by Naród sam zaczął decydować zamiast partyjnych kacyków i mafiozów.

  Inaczej co? Zbawienna na wszystko PiS ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *