Poradnik: Jak przekonać polityków ?

1bgk

Zachęcam wszystkich czytelników, dla których ważny jest los Polski do uczestnictwa w spotkaniach z politykami. Politycy różnych partii, często podróżują po Polsce w celu popularyzacji swoich programów wyborczych.

Ważne jest, aby choć jedna osoba znalazła się na takim spotkaniu i zapytała o trzy rzeczy:

  • NIDPI,
  • PSM,
  • PSB.

Są to kluczowe programy, bez których nie odbudujemy Polski, nie zwiększymy zarobków/emerytur, nie staniemy się majętniejsi.

Myślisz, że to są mrzonki ?

Skoro Niemcy, Francuzi czy Włosi mogą zarabiać kilka razy więcej od nas, to nie rozumiem dlaczego nie mielibyśmy im dorównać ? Nie jesteśmy krajem skazanym na biedę. Kluczem jest tylko i wyłącznie uczciwość polityków. Pod tym słowem kryje się nie tylko patriotyzm i odwaga, ale również wiedza.

Politycy przesiąknięci polityką unijną nie wiedzą o możliwościach naprawy gospodarki, które sprawdziły się w wielu miejscach historii świata. Są one ośmieszane i zakazane.

Dlaczego ?

Mocarstwa nie potrzebują majętnego społeczeństwa tylko biednego i harującego od rana do wieczora. Według nich powinno ci starczyć na spłatę kredytu, opłaty, ubranie i jedzenie.

Dlatego my musimy uzmysławiać politykom, że są alternatywy, że wielu ekonomistów kłamie, że mamy społeczny program.

I najważniejsze: nie musisz być ekonomistą, aby zadać choć jedno pytanie.

NIDPI – Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji

Dowiedz się co myśli polityk, na temat drukowania pieniądza. Jeżeli usłyszysz, że druk wywołuje inflacje i jest to niebezpieczne narzędzie, to podaj przykład noża kuchennego. Nożem można zabić, ale również przygotować świetny posiłek. Tak samo z drukiem. Bezmyślnym drukiem można zniszczyć gospodarkę, ale mądrym drukiem, czyli zorganizowaną emisją pieniądza, można naprawić gospodarkę.

Poczytaj więcej o NIDPI – robertbrzoza.pl/nidpi

PSM – Polski System Monetarny

PSM to nic innego, jak druga waluta. Spytaj się polityka, czy ma jakieś zdanie na temat wdrożenia drugiej waluty. Zapewne odpowie, że nie potrzebujemy drugiej waluty, ponieważ mamy złotówkę. Użyj wtedy argumentu, iż druga waluta umożliwi nam zbudowanie nowego systemu, który będzie działał tylko na terenie Polski.

Zapewne polityk powinien znać ekonomistę Miltona Friedmana, który powiedział, że każdy kryzys ekonomiczny wywoływany jest poprzez brak pieniądza na rynku. Czyli są pracownicy, fabryki, tylko nie ma pieniądza, albo jest go za mało. I wtedy używając drugą walutę możemy wydrukować jej odpowiednią ilość i wrzucić na rynek. Dzięki temu zabiegowi, nigdy nie będzie w kraju krachu ekonomicznego.

Jeżeli polityk powie, że to samo możemy zrobić ze złotówką, to odpowiedz, że nie możemy. NBP nie ma prawa druku złotówki i wypuszczenia jej na rynek, kiedy ma ochotę. Zabrania mu tego Unia Europejska i bank, któremu podlega – Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei.

Więcej o PSM – robertbrzoza.pl/waluty-komplementarne

PSB – Polski System Bankowy

Dla normalnego funkcjonowania gospodarki czyli firm, Kowalskiego i państwa, potrzebujemy posiadać polskie banki, oparte na polskim systemie bankowym.

Obecnie ponad 80% banków to zachodnie.

Jakie tworzą zagrożenie ?

Kiedy tylko wielki kapitał zdecyduje wywołać w Polsce recesje, zakazuje udzielania kredytów. W obecnym systemie finansowo-bankowym, emisją złotówki zajmują się banki poprzez udzielanie kredytów. Ty bierzesz kredyt, wtedy bank tworzy nowy pieniądz elektroniczny. W taki sposób wielki kapitał decyduje o ilości pieniądza w gospodarce i o wzroście czy recesji gospodarczej. Jeżeli chcą wywołać kryzys, to ograniczają akcje kredytową.

Aby uodpornić się na tego rodzaju zagrożenia, potrzebujemy posiadać sieć polskich banków. Ważne jest aby realnie zabezpieczały pieniądze Polaków na kontach bankowych. Obecnie tylko kilka lub kilkanaście procent osób w kraju ma możliwość odebrania swoich pieniędzy z banków, w trakcie nastania upadku międzynarodowego systemu bankowego. Więcej pieniędzy banki nie posiadają.

Więcej o PSB – biznes.robertbrzoza.pl/polska/wykupywac-bankrutujace-banki 

Namawiam cię czytelniku do zadawania powyższych pytań, aby wymusić u polityków alternatywne myślenie.

Społeczna akcja może wywołać niesamowite efekty.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom za 25 zł => za darmo  SzokWiedzy.pl.

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

6 Responses to “Poradnik: Jak przekonać polityków ?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *