Niemcy chcą zniszczyć PiS – chodzi o 1 bln USD

dolary 

Lament w Niemczech ma podłoże finansowe, które staram się, chociaż w wielkim skrócie, przybliżyć. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze, gigantyczne pieniądze.

Niemcy płacą Polsce reparacje wojenne

Zapowiedź Kaczyńskiego, że Polska wystąpi do Niemiec o zapłatę odszkodowania za II wojnę światową przeraziła Niemców, bo mają czego. Tak się składa, że po wojnie komuniści zdołali zalegalizować marionetkowe rządy w świetle prawa międzynarodowego we wszystkich krajach demoludów, poza Polską. Stało się tak z powodu udanej ucieczki Mikołajczyka na Zachód (https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ucieczka-ze-stalinowskiej-polski-w-kapeluszu-ambasadora-usa-ujawniono-dokumenty,328062.html ). Dlatego Rząd Polski w Londynie był jedynym legalnym, a ten nigdy nie zrzekł się roszczenia reparacji wojennych wobec Niemiec. Zrzeczenie się takich roszczeń przez nielegalną komunistyczną marionetkę w PRL jest bezprzedmiotowe. Inna sprawa, że nawet te zrzeczenie nie było prawnie wiążące, co jest skutkiem niedopełnienia przez nich formalności.

W sprawie skutecznego wyegzekwowania odszkodowania od Niemiec przydałaby się Polsce efektywna pomoc, a takiej mogą np. udzielić organizacje żydowskie, które żądają od Polski 50-60 mld. USD. Jeśli uzyskalibyśmy 1 bln. USD od Niemiec, to taką kwotę można by im zapłacić, np. 50 mld. USD, a przy okazji pozbyć się żądań Żydów. Osobiście uważam, że Żydom od Polaków nic się nie należy, ale to osobny temat.

Po 1989r. Niemcy i bankierzy zadbali o zalegalizowanie długów PRL, a o roszczeniach z tytułu wojny zapomnieli, a przynajmniej tego tematu nie podnieśli, bo (może) obawiali się, że Polacy każą płacić. Oprócz tych aspektów reparacji wojennych ze strony Niemiec, odsyłam do opracowania Pana doktora Kostrzewy-Zorbasa ( https://wpolityce.pl/polityka/216640-niemcy-i-polska-nie-zaprzeczyly-pismu-onz-sprawa-odszkodowan-otwarta ). Samego zalegalizowania długów PRL raczej nie da się wzruszyć, ale czemu nie lichwiarski procent? Ostatnie umorzenie części długów Grecji było średnio oprocentowane na 23,1%. Polskie zadłużenie do stanu sprzed umorzenia 50% zadłużenia wróciło w niecałe 2 lata, a więc średnio musiało być na poziomie 40 kilku procent. Ktoś, kto podpisał się pod takimi warunkami, musi być traktowany, jako będący w zmowie z wierzycielami Polski i jako działający na jej szkodę, a więc klasyczny zdrajca/cy.

Niemcy spłacą prawie 1 bln. PLN polskich długów?

Od czasu do czasu pojawiają się medialne informacje, że Bundestag (niemiecki parlament) sfinansował powstanie partii Tuska. Co innego słowa Piskorskiego, czy Olechowskiego popełnione w mediach, a co innego informacja w sensie jurydycznym (por.: https://niezalezna.pl/55092-olechowski-potwierdza-finansowanie-partii-tuska-przez-cdu-i-mowi-o-paczkach-z-niemiec ). Do tego należałoby prześwietlić polskie media w rękach niemieckich (publikacje), czy one również udzielały pomocy niepieniężnej Tuskowi i jego partii. Osobiście nie mam takiej możliwości, nawet teoretycznej, aby dokonać weryfikacji jurydycznej, ale jeśli można by tego dokonać w rozumieniu procesowym, to droga do żądania od Niemiec spłaty długów zrobionych przez wszystkie mutacje partii Tuska stałaby otworem. Doniesienia medialne nie są podstawą, by kogokolwiek oceniać, osądzać, więc jedynie wiarygodne śledztwo może te doniesienia potwierdzić lub obalić.

Niemcy musiałyby zlikwidować swoje stocznie, głębiej zakopać „rurę”

Jeśli byłaby możliwość jurydycznego dowiedzenia (patrz wyżej), że za pieniądze z Bundestagu Tusk na korzyść Niemiec zlikwidował polskie stocznie, aktualne stałoby się żądanie wypłaty Polsce odszkodowania na odbudowę polskich stoczni oraz żądania, aby Niemcy zlikwidowały swoje. W niemieckich sądach toczy się sprawa przeciw Nord Stream z powództwa polskich przedsiębiorstw, bo zbyt płytkie położenie tej rury uniemożliwia skorzystanie w pełni z polskich praw do swobodnej eksploatacji portu i gazoportu w Świnoujściu.

Ta sprawa ma drugie dno, a chodzi mi konkretnie na rzekomą dywersyfikację dostaw gazu dla Polski. Obecnie gaz ten płynie bezpośrednio poprzez Jamał do Polski. W zamyśle gaz z Rosji miał płynąć do Polski za pośrednictwem Niemiec. Niemcy mieli kupować taniej gaz w Rosji i drożej, z zyskiem, odsprzedawać Polakom. W ten sposób „bogata” Polska finansowałaby „biedne” Niemcy. Przy tej konstrukcji Polacy sfinansowaliby budowę niemieckiej rury.

PiS przeciw wprowadzeniu EUR-o – 1 bln. PLN nie dla banksterów i Niemców

Wprowadzenie EUR-o, to jak fotografia, na której jest „zaszyty” stan z chwili robienia zdjęcia, a więc także „bieda” płace. Nigdy, a przynajmniej w perspektywie kilku pokoleń nie ma szans na wzrost wynagrodzeń, bo to oznaczałoby znaczny wzrost kosztów. Casus Słowacji jest bardzo pouczający, bo przez 2 lata pobytu w mechanizmie ERM2 słowacka Korona była 3 razy poddana aprecjacji (wzrost wartości), wskutek tego gospodarka straciła konkurencyjność, a Słowacy na zakupy zaczęli przyjeżdżać do Polski. Wbrew oficjalnym kłamstwom, ceny po wprowadzeniu EUR znacznie wzrosły, ale porównania należy dokonać do stanu sprzed wprowadzenia mechanizmu ERM2.

Polska ma, według Belki, Prezesa NBP, rynek kapitałowy większy od olbrzymiej Brazylii. Z tego powodu w Polsce nie byłoby 3 aprecjacji, ale co najmniej 6, a prawdopodobnie jeszcze więcej. Polskie rezerwy walutowe ok. 100 mld. EUR-o znikłyby błyskawicznie. Następnie, aby utrzymać stabilność PLN, rząd musiałby mocno zadłużyć Polskę. Można więc spokojnie szacować koszt wprowadzenia EUR-o w Polsce na co najmniej 1 bln. PLN. To i tak ostrożne szacunki. A całkowita utrata konkurencyjności polskiej gospodarki, masowe bezrobocie i bankructwo rolnictwa? Może to być cel ważniejszy, niż ten 1 bln. PLN. Z powodu biedy Polacy musieliby uciekać z Polski, a ziemia w Polsce byłaby do nabycia za bezcen. Atak na Polskę skuteczniejszy, niż ten Hitlera i Stalina.

Polski pracownik za przysłowiową miskę ryżu

Polska jest rynkiem zbytu oraz poddostawcą dla gospodarki Niemiec ( https://www.biztok.pl/gospodarka/polska-poddostawca-europy-miazdzacy-raport-o-dzialalnosci-korporacji-w-polsce_a22545 ). Rolnictwo, niby solidny eksport i … No tak, płody wyprodukowane przez niemieckiego rolnika przywozi się do przerobu w Polsce, gdzie pracownicy zarabiają poniżej 500 EUR-o/mies. Polski rolnik produkuje taniej i lepszej jakości płody, ale zakłady przetwórce w Polsce są w rękach zagranicznych właścicieli. Co więcej, dotychczasowe rządy dbały, aby polski rolnik nie miał prawa nic samodzielnie sprzedawać, co opisałem w artykule: https://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/tylko-w-polsce-polski-rolnik-jest-przestepca,63053 

Niskie płace, a ceny zachodnie

To żadne poglądy tylko matematyka z zakresu szkoły podstawowej. Jeśli mamy ceny zachodnie a płace polskie, to ile za nie kupimy? Zarabiamy dużo mniej to i kupimy dużo mniej, ale co stanie się z pracownikami produkującymi te niekupione towary? Stają się zbędni (bezrobocie) i albo śmierć głodowa w Polsce, albo emigracja. Mamy więc wytłumaczenie wysokiej emigracji z Polski. Niskie płace wyjaśniają także szybkie zadłużanie się Polski. Skoro rzeczy materialne kosztują tak samo, jak na Zachodzie, to i materialne koszty funkcjonowania państwa są na poziomie zachodnim. Problem w tym, że te państwo jest finansowane z podatków od polskich, zaniżonych wynagrodzeń. Powstaje różnica, która jest finansowana długiem.

Piotr Solis

polskobudzsie.wordpress.com

P.S. Bezpłatne wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: Tax Credits via Foter.com / CC BY

Przeczytaj koniecznie:

12 Responses to “Niemcy chcą zniszczyć PiS – chodzi o 1 bln USD”

 • nono on 13 stycznia 2016

  „Osobiście uważam, że Żydom od Polaków nic się nie należy, ale to osobny temat.”

  tu zbyt ogolne zdanie. Trzeba to podzielic na roszczenia podstawne i bezpodstawne. Kazde powinno byc rozpatrywane indywidualnie. Jesli Polacy zajeli po 2 wojnie swiatowej majatek okreslonego Zyda to ma on teraz prawo roscic sobie o odszkodowanie.

 • nono on 13 stycznia 2016

  „Rolnictwo, niby solidny eksport i … No tak, płody wyprodukowane przez niemieckiego rolnika przywozi się do przerobu w Polsce, gdzie pracownicy zarabiają poniżej 500 EUR-o/mies. Polski rolnik produkuje taniej i lepszej jakości płody, ale zakłady przetwórce w Polsce są w rękach zagranicznych właścicieli.”

  no ale co z tego? Co mozna z tym zrobic? nic. Niemiecki firmy i korporacje inwestuja w Polsce bo tu moga taniej kupic towar. Kazda duza firma tak robi. Szuka mozliwosci taniego nabycia towaru.

 • nina on 13 stycznia 2016

  SENSACJA !! STAROŻYTNA HISTORIA POLSKI i ŚWIATA –https://wandaluzja.com/

 • Adrian on 14 stycznia 2016

  @nono

  Owszem, ale tylko wtedy ten majątek rzeczywiście został uwłaszczony przez Polaków i o odszkodowanie ubiega się prawowity właściciel lub prawowity spadkobierca. Nie natomiast gdy upomina się o to jakaś fundacja, czy ruch…

 • Barbara on 14 stycznia 2016

  Nie „te” zrzeczenie a TO zrzeczenie.Nie „te” panstwo a TO panstwo.
  Pozatym wszystko w porzadku.
  Szkoda,bo chcialam wrzucic na FB,ale sie wstydze za autora takiej polszczyzny.

 • Qwerty on 14 stycznia 2016

  Autor niech sie douczy, czym jest aprecjacja waluty. Coś mu dzwoni, ale jednak w złym kościele

 • Włodek on 16 stycznia 2016

  @Barbara dobrze Pani napisała. Choć Pani tekst nie jest wolny od błędów. Bo piszemy POZA TYM a nie „pozatym”. Dobrze więc, że nie wrzuciła swojego komentarza na FB, bo przyniosłoby to raczej Pani wstyd. Ale to już taki drobny szczegół… Pozdrawiam!

 • stefan on 16 stycznia 2016

  To oczywiste, że obniżenie rankingów finansowych Polski to zemsta WSioków z PO, PSL i Nowoczesnej przy udziale zagranicznych banksterów z Niemiec i Izraela zmierzające do obalenia rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Tak wygląda współczesna „Targowica”

 • Grazka on 16 stycznia 2016

  Do Barbary, Przykro mi Ciebie upominać ale” przede wszystkim” pisze się OSOBNO.

 • Dariusz on 17 stycznia 2016

  Nigdy nie korzystajmy z pomocy jakichkolwiek organizacji żyd…, bo potem będziemy mieli smród w postaci większych żądań o odszkodowania za rzekome ich mienie.

 • Jack on 20 stycznia 2016

  Pytanie tylko, czy tusk i jego ekipa po cichu czegoś nie podpisali, i np. nie zrzekli się w imieniu rządu i obywateli wszelkich roszczeń …

 • jasiek z toronto on 22 stycznia 2016

  Ciekawi mnie, jak dlugo bedziemy niewolnikami wlasnego „ego”, a o zydowskim niewolnictwie (finansowym) z grzecznosci pomine…
  Czy my sie wreszcie dogadamy???…Czy wciaz jestesmy skazani na zydowskich (niemieckich) posrednikow???…
  ===================
  jasiek z toronto

  https://polskawalczaca.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *