Mafia Kulczyka wykupiła polskich urzędników – FILM

kulczyk

Niektórzy analitycy rynku po śmierci Jana Kulczyka, orzekli koniec afery taśmowej.

Kolejny raz nie trafili w realia.

Tuż przed wyborami Telewizja Republika ujawniła taśmy z podsłuchu Kulczyka z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem, Radosławem Sikorskim i Krzysztofem Kwiatkowskim.

Z rozmów wylewa się potężna korupcja Kulczyka i opłacanych przez niego ludzi.

Bardzo dobrze zna urzędników z różnych ministerstw, którymi posługuje się przy zakupie Ciechu.

Było to jedno z większych oszustw ostatnich lat. Akcje w momencie sprzedaży kosztowały 31 złotych. Bardzo szybko poszły w górę. Dzisiaj wynoszą ponad 70 złotych. 

Jednak dla Jana Kulczyka zakup Ciechu, miał być początkiem ekspansji gospodarczej.

Biznesmen planował zdominowanie trzech rynków w Europie środkowej: gazowego, chemicznego, energetycznego.

Byłby to świetny plan pod jednym warunkiem; gdyby to polski rząd był jego autorem i realizatorem, a pan Kulczyk doradcą. Natomiast, kiedy osoba prywatna organizuje całe przedsięwzięcie, inkasuje potężne zyski, kradnie narodowy majątek, to nie ma mowy o ekspansji, tylko o totalnym oszustwie, mafijnym procederze.

Wszystkie osoby, które brały udział w tym korupcyjnym przedsięwzięciu, powinny dostać dożywotni zakaz pełnienia publicznych funkcji i konfiskatę części majątku. Nie wspomnę o karze więzienia.

Bardzo ciekawy wątek dotyczy Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa NIK. Przy posiłku z Janem Kulczykiem panowie śmieją się i opowiadają, jaka to była cisza w mediach po sprzedaży Ciechu. Nawet PiS milczał. To też jest ciekawy wątek. 

Przecież to prezes NIK ma stać na straży uczciwości prywatyzacyjnej, a nie cieszyć się z ukrycia przed społeczeństwem mafijnej sprzedaży części majątku narodowego!

Na dodatek panowie rozmawiają po imieniu!!!

Zarówno Sikorski, jak i Kwiatkowski są z Kulczykiem na „ty”. Z tego wynika, że to nie pierwsze spotkanie i być może nie pierwsze oszustwo.

Co za chamstwo polityczne, brawura i dziecięca naiwność. Przestępcy myśleli, że nikt się o tym nie dowie.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1964″]

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie wiesz w co inwestować? Masz problemy biznesowe? Skontaktuj się z nami, a dokonamy analizy twoich inwestycji. Pomogliśmy wielu firmom i inwestorom. Małym i dużym. Zapraszam.  => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeS


Photo credit: DrabikPany / Foter / CC BY

Przeczytaj koniecznie:

2 Responses to “Mafia Kulczyka wykupiła polskich urzędników – FILM”

  • Mateus on 23 października 2015

    Bo nikt się nie miał o tym dowiedzieć . Z pewnością wielokrotnie wcześniej rozmawiano w taki sposób a to był kolejny raz, wiec walili na ty na luzie.

  • Michał on 17 grudnia 2016

    Drażni mnie to jak bachory kulczyka tak szastają kasą i uśmiechem na gębie kręcą się po salonach. Przecież ta kasa to przez korupcję i oszustwa. Ich nazwiska powinny być ciągane po rynsztokach i więzieniach a nie pojawiać się na salonach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *