3 mln złotych na rytualną łaźnię, mykwę dla żydów

Rytualna łaźnia i mykwa w Synagodze pod Białym Bocianem

„Baseny wrocławskiej mykwy w Synagodze pod Białym Bocianem na nowo zapełnią się żywą wodą. Żywą, czyli pochodzącą z natury, czyli w tym przypadku z deszczówki. Takie są zasady obowiązujące wyznawców judaizmu, chcących zachować rytualny obrządek.

Inwestycja kosztowała 4 miliony złotych, z czego 3 miliony złotych pochodzą z dotacji regionalnego programu operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 (w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego)” – pisze gazetawroslawska.pl. 

Mykwa to łaźnia rytualna, w której żydzi dokonują obmycia się przed postem. Niektórzy korzystają z mykwy codziennie.

Wszystko fajnie, niech sobie żydzi budują, co im się żywnie podoba… tylko dlaczego za nasze pieniądze?

Dlaczego, aż 3 mln złotych przeznaczono na łazienkę dla żydów ze środków RPO miasta Wrocław?

„PROJEKT nr RPDS.04.03.02-02-0007/16: „Rewaloryzacja zespołu zabytkowych pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem w ramach Programu Ścieżek Kulturowych Czterech Świątyń we Wrocławiu w kompleksie Włodkowica 5-7-9”.

Współfinansowanie projektu:

Całość projektu – rpo.dolnyslask.pl 

Czy mieszkańcy Wrocławia będą mogli korzystać z tej łaźni?

Czy będą mogli się w niej wykąpać?

Nie sądzę…

Dlaczego takie pieniądze przeznacza się na obce kulturowo wyznanie żydowskie?

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: https://gazetawroclawska.pl/rytualna-laznia-i-mykwa-w-synagodze-pod-bialym-bocianem-zydzi-obmywac-sie-beda-woda-z-deszczowki/ga/13569918/zd/31676468

Przeczytaj koniecznie:

10 Responses to “3 mln złotych na rytualną łaźnię, mykwę dla żydów”

 • Zbyszek on 19 października 2018

  Gowin powiedział wyraźnie. „Polska jest ojczyzną żydów”.

 • Zbyszek on 19 października 2018

  skandal !!! przecież to jest Polska a nie Israel

 • Uzi on 20 października 2018

  Wszyscy którzy się przyczynili do takiego marnotrawstwa powinni wylecieć z roboty a Żydzi którzy ich zainspirował do takiej niegospodarnosci won z pl

 • Tadeusz Łapanowski on 21 października 2018

  Dokładnie!. Dlaczego My Polacy nieustannie wchodzimy Żydom w tyłek. Ja nie mam wobec nich wyrzutów sumienia .
  Ciekawe ,że Żydzi nie wysuwają pretensji do Niemców a do nas nieustannie. W Katowicach przewodniczący RAŚ usiłował wymusić na władzach Katowic 100 tysięcy dotacji na remont ich Kirkutu na Kozielskiej . Nie dostali więc teraz sprzątają ten Kirkut w każdą sobotę. Żydzi są wystarczająco bogaci żeby mogli i powinni zadbać o swoje dobro.

 • GALIZIEN on 9 stycznia 2019

  TO CO ROBI PIS JEST OBURZAJĄCE. MAM WRAZENIE IŻ NAS WRECZ SPRZEDAL. CO SIE POTWIERDZA W DZILANIACH . WYBIERAŁERM PIS SADZXĄC ŻE TO MY POLACY BEDZIEMY TRZYMAC LEJCE ALE PAN KACZYNSKI PO KONSULTACJACH ZE SWOIM KOTEM RASY ŻOLIBORSKIEJ PODCZAS KORZYSTANIA ZE WSPÓLNEJ KUWETY USTALILI IZ POTOMKOWIE JUDASZA SA KASTA NADRZEDNĄ.

 • Karlos on 29 kwietnia 2019

  3 miliony wyrzucone w śmieci , skandal

 • Jacek Dyć on 4 czerwca 2019

  Jeżeli widzimy budowy, remonty obiektów żydowskich, powinniśmy zainteresować się kto robi fundę, jeżeli to żydzi – nie ma sprawy, mamy pracę, ale jeżeli to finansuje państwo, powinniśmy starać się sprawę nagłośnić, zaprotestować i okupować,a by nie dopuścić do kontynuacji, aż do wyjaśnienia. W mieście którym mieszkam było muzeum w bożnicy, upomnieli się o nią isruelici, wszystkie muzealne artefakty usunięto, przenosząc je do innych muzeów, obiekt pozarastał, lasuje się i żydków to już nie interesuje. Czekam kiedy zaczną się koło niego krzątać z remontami, z pewnością zrobię wielki raban, gdy okaże się, że koszta przywrócenia do używalności pokrywa państwo Polskie.

 • Jacek Dyć on 4 czerwca 2019

  W Lublinie, przy ulicy Lubartowskiej jest wiele kamienic, które zostały oddane israelitom, od lat stoją puste, z brudnymi oknami i lasującymi się elewacjami, żydzi nie kwapią się do ich remontu, pewnie wyczekują tego, że władze miasta samoistnie rozpoczną zewnętrzne remonty z własnych środków, aby nie stanowiły straszydła, dla jakby nie było dość uczęszczanej ulicy.

 • Grazyna on 20 czerwca 2019

  Co wy tu wypisujecie. Sprawa dotyczy okresu rządów PO od 2014 roku poza tym tylko Miastko Wrocław tam coś wpłaciło reszta to jakieś zydowskie fundacje.Panie Robercie na Boga bądź pan obiektywny!Z obecnym rządem nie ma nic wspólnego.

 • Robert on 20 czerwca 2019

  Pani Grażyno,

  Wszyscy urzędnicy są pod kontrolą rządu.
  Jeżeli urzędnik sponsoruje łaźnię żydowską, to jest to zgodne z polityką rządu.
  W przeciwnym razie ten urzędnik powinien zostać zdymisjonowany.
  Czy tak się stało?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *