Hillary Clinton: „My zbudowaliśmy Al-Kaidę”

isis

Hillary Clinton w kilku wywiadach opisała utworzenie i sponsorowanie przez USA przestępczej grupy Al-Kaida

„Należy pamiętać, że ci, z którymi dziś walczymy, to są ci sami, których stworzyliśmy 20 lat temu. Nie chcieliśmy, aby Związek Radziecki kontrolował Azję Środkową, więc wzięliśmy się do roboty. Reagan, Kongres, wszyscy się zgodzili, żeby ubić interes z pakistańskimi bojówkami, z ISIS, rekrutować mudżahedinów, ściągnąć posiłki z Arabii Saudyjskiej… I co, opłacało się, Rosjanie przegrali. I wycofaliśmy się… zostawiliśmy im poradzenie sobie z tym paskudztwem, jakie im sprowadziliśmy. Teraz musimy nadrobić stracony czas” – Hillary Clinton.

Kto zbankrutował Rosję?

USA użyło terrorystów Al-Kaidy do walki z Rosją. Jednak Clinton w wywiadach nie mówi całej prawdy. To nie terroryści pokonali ZSRR, tylko międzynarodowa finansjera. Wszystko rozegrało się na polu finansowym, a nie w Afganistanie. W 1985 roku doprowadzono do obniżki baryłki ropy z 35 do 10 dolarów. W tamtym okresie ZSRR nie była potęgą, dlatego atak na ropę okazał się sukcesem. W wyniku tych działań nastąpiło bankructwo Rosji.

Kolejne przejęcie gospodarki wydarzyło się za czasów Jelcyna. Zdradził naród i wyprzedał majątek korporacjom zagranicznym. W wyniku spreparowanej prywatyzacji, Rosja straciła około 100 mld dolarów. Przypominam, że były to lata dziewięćdziesiąte. Dzisiaj ta kwota osiągnęłaby biliony dolarów.

Użycie ISIS w Libii

To co koalicja państw zrobiła z Irakiem i Libią jest zbrodnią. Irak każdy pamięta. Saddam Husajn został oskarżony o produkcje broni chemicznej. W rzeczywistości zamordowano go za próbę budowy nowego systemu monetarnego. Chciał, aby ropę rozliczano w euro, a nie w dolarze. Rolę petrodolara omówiłem w raporcie: „Petrodolar, czyli jak Ameryka zbudowała swoją potęgę?”

Podobna sprawa zaistniała w Libii. Kraj rządzony przez kontrowersyjnego Mu’ammar al-Kaddafi został obdarty ze skóry. W sierpniu 2011 roku koalicja państw, zrujnowała gospodarkę i zbombardowała kraj. Dokonały tego: Wielka Brytania, USA. Kanada, Francja, Włochy. Wspomnę tylko, że ta sama koalicja bombarduje dzisiaj pozycje Kurdów, którzy walczą z ISIS w Iraku i Syrii.

Libia przed 2011 rokiem była jednym z najbogatszych krajów Afryki. Rząd dzielił się dochodami ze sprzedaży ropy ze społeczeństwem.

1. Cała opieka zdrowotna była darmowa, a jeśli nie można było otrzymać potrzebnej opieki w Libii, wyjeżdżało się do dowolnego innego kraju z którymś z członków rodziny i wszystkie koszty i wydatki były w pełni opłacone przez państwo.

2. Szkolnictwo było bezpłatne, łącznie ze stypendiami zagranicznymi.

3. Libijskie pary młode otrzymywał w prezencie od rządu 46 tysięcy dolarów na dobry start. Za swoje pierwsze lokum o powierzchni do 230 m2 płacili 10% swojego dochodu przez 20 lat, po czym mieszkanie przechodziło na ich własność.

4. Benzyna kosztowała 44 centów za galon (ok. 3,8 l). Wszystkie usługi komunalne (prąd, woda, gaz) były darmowe!

5. Jeśli ktoś był głodny i nie miał pieniędzy, szedł do składów żywności, gdzie mógł dostać ryż, mleko, ser, mąkę – i pieniądze na zakup mięsa.

6. Przeciętne wynagrodzenie w Libii było najwyższe w Afryce, wyższe niż w Chinach czy Indiach i wynosiło 15,180 dolarów rocznie. Jeśli ktoś miał średnie wykształcenie i nie mógł znaleźć pracy, do czasu jej znalezienia otrzymywał pieniądze od państwa. Więcej: (LINK)

I to wszystko zniszczyła koalicja państw pod parasolem NATO. Do działań lądowych użyto głównie oddziałów Al-Kaidy, które przeobraziły się w ISIS.

Co było główną przyczyną zbrodniczej napaści na Libię?

To samo co w Iraku. Próba wdrożenia nowego systemu monetarnego, czyli płacenie za ropę, złotym dinarem. 

Gerald Pereira, członek Zarządu World Mathaba powiedział:

„Gdyby Kaddafiemu udało się sformowanie Afrykańskiego Banku Inwestycyjnego w Syrcie w Libii i Afrykańskiego Funduszu Monetarnego z bazą w Kamerunie poważnie zachwiałby Zachodnią dominacją w Afryce”.

Atak Islamu na Europę

Próba niszczenia Europy przez Islam to konsekwencja nie głupoty, ale celowej destrukcji narodów. Nie można tego inaczej nazwać, ponieważ za strategią niszczenia państw stoją inteligentni politycy, stratedzy, analitycy i wojskowi. Oni dokładnie wiedzą, jakie będą konsekwencje ich działania. Tu nie ma pomyłki. Można raz się pomylić, ale nie wiele razy. To trwa od lat pięćdziesiątych, kiedy wdrożono mechanizm niszczenia państw.

Zbrodniczy atak na Libię, Irak, obniżka cen ropy – uderzenie w Rosję, atak na giełdę chińską, islamizacja Europy, to działania mające na celu zniszczenie silnych narodów w celu wdrożenia nowego systemu gospodarczego NWO – Nowy porządek świata.

Tu nie ma hipotezy. To są realia.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1868″]

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1774″]

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: theglobalpanorama / Foter / CC BY-SA

Przeczytaj koniecznie:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *