Druga wojna światowa dalej zakłamana

churchill

Oficjalna historia Polski w szkołach, w głównych mediach, w spojrzeniu Polaków jest mocno zakłamana. Do tej grupy tematów należy ciągle druga wojna światowa. Mówi się o datach, o bohaterskiej obronie kraju, ale zapomina kto nam to wszystko zafundował.

Znajomość prawdziwej historii Polski ma nieocenione walory prawidłowego odczytywania dzisiejszej gry mocarstw.

Przypomnijmy sobie prawdziwe, wybrane fakty dotyczące drugiej wojny światowej.

Każda osoba myśląca, nie powinna wierzyć w bajki o wielkim geniuszu Hitlera, który przy boku mocarstw po cichu zbudował potężną armię. Anglia i Francja dokładnie widziały zbrojenia Niemiec i …siedziały cicho. Być może tak łatwe zwycięstwo Hitlera nad potęgą francuską nie było słabością kraju, a znajomością mocarzy Hitlera. Powinniśmy rozpatrywać łatwe zwycięstwa Hitlera w kontekście zawartych układów.

Po co Francja miała tracić życie rodaków, skoro i tak Hitler musiał zdobyć wyznaczoną część Europy ?

Czy broniliby się kilka godzin czy miesiące, efekt byłby taki sam, czyli wygrana Niemców. Aby prawidłowo spojrzeć na pierwszą i drugą wojnę światową, musimy zrozumieć dwa mechanizmy. Pierwszy to, kto sponsorował Hitlera, drugi jakie były cele obu wojen. Znajomość tych faktów powoduje łatwość zrozumienia zdarzeń, które historycy zamiatają pod dywan.

Zacznijmy od celów obu wojen. Były następujące:

 • przejęcie władzy nad Europą Wschodnią,
 • zlikwidowanie caratu w Rosji jako zagrożenie dla systemu finansowo-bankowego,
 • wprowadzenie komunizmu i socjalizmu,
 • zabicie ortodoksyjnych żydów,
 • powstanie państwa żydowskiego – Izrael,
 • wprowadzenie ateizmu,
 • depopulacja ludzi. 

Pierwsza wojna światowa zakończyła się „nijako”. W normalnych warunkach geopolitycznych nie powinno być możliwości odbudowy kraju, który siał spustoszenie w pierwszej wojnie światowej. A jednak Niemcy w bardzo krótkim czasie stały się mocarstwem. Do drugiej wojny światowej przystąpili obok Armii Czerwonej jako największa potęga militarna.

Skąd mieli pieniądze na armie, drogi, szkoły i całą infrastrukturę, którą zbudował Hitler ?

Od banków zachodnich. Tak jak dzisiaj George Soros powiedział, że Majdan kosztował ich 5 mld dolarów, tak w tamtych latach pieniądze szły z dwóch kierunków: Anglii i USA. Jednym z większych banków, który sponsorował zbrojenia Niemiec był National City Bank Rockefellera. Przeznaczył on 30 mln dolarów dla niemieckiego giganta chemicznego I.G. Farben. Po II wojnie światowej, dochodzenie Departamentu Wojny USA ujawniło, że bez ogromnych zasobów I.G. Farben „prowadzenie wojny przez Niemcy
byłoby nie do pomyślenia lub niemożliwe”.

Dlaczego mocarstwa, które walczyły przeciwko Niemcom, nie odcięły im dostaw ropy ? 

Przecież Niemcy nie mają złóż ropy, musieli ją importować. Bez paliwa nie można wygrać żadnej wojny międzynarodowej. To jest tylko jeden przykład sponsorowania Hitlera przez zachodnich bankowców. Więcej przykładów umieściłem w bezpłatnym raporcie – „Polska Sprawa II„.

Przy analizie drugiej wojny światowej, można dojść do oszałamiających wniosków. Dla wielu osób przesiąkniętych propagandą kłamstw, taki obraz będzie wydawał się szaleństwem. A obraz jest szokujący.

Wszystkie mocarstwa dążyły do opanowania Europy przez Niemców. Dokładnie pamiętały rok 1920 i zwycięstwo Polski nad Rosją. Dlatego 1 września Niemcy uderzyły od zachodu, a 17 września ZSRR od wschodu. Wielu Polaków myślało, że Rosjanie przyszli ratować Polskę i oddawali tereny bez walki. Maszyny niemieckie bombardowały polskie miasta, a na cel naprowadzała je radziecka radiostacja ulokowana w Mińsku. Armia niemiecka spotkała się z armią radziecką na środku Polski. Następnie podzieliły kraj między siebie. Radziecka prasa pisała o walce z polskim faszyzmem.

To było „fantastyczne” rozpoznanie gry mocarstw przez polskich przywódców. Bardzo wiele ważnych momentów historycznych przegraliśmy przez nierozpoznanie przeciwnika. Tak było również w 1981 roku, kiedy Solidarność kompletnie nie znała „grupy trzymającej władzę”. Centrum decyzyjne było w Waszyngtonie, a nie w Moskwie. Pomiędzy tymi krajami była kompletna współpraca na wielu płaszczyznach.

Czy główny sojusznik Polski jakim byli Anglicy, pomógł nam podczas najazdu Niemiec i ZSRR ?

Churchill ani myślał sprzeciwić się planom ustalonym przez potężnych bankowców. Dlatego o pomocy nie mogło być mowy ani we wrześniu 1939 roku, ani w sierpniu 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego. Jeżeli dołączymy do tego Teheran i Jałtę to już naliczymy cztery zdrady głównego sojusznika – Anglię. Dlatego jeżeli ktokolwiek celebruje Wilsona Churchilla czy współpracę Polsko-angielską jest w najlepszym razie pożytecznym idiotom, a w najgorszym założeniu anty Polakiem. 

8 lat przed inwazją Hitlera na Polskę, Louis McFadden prezes Komisji ds. Bankowości i Waluty ostrzegł Kongres, mówiąc, że Amerykanie płacą za dojście Hitlera do władzy.
W filmie „The Money Masters” McFadden powiedział: 

„Po pierwszej wojnie światowej, Niemcy wpadły w ręce niemieckich międzynarodowych bankierów….Oni wykupili jej przemysł, obciążyli hipoteką jej ziemię. Oni kontrolują jej produkcję i wszystkie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej”.
„Ci niemieccy międzynarodowi bankierzy, wspierają finansowo obecny rząd niemiecki i oni również dostarczyli każdego dolara z pieniędzy, których użył Adolf Hitler w swojej kampanii do budowania zagrożenia dla rządu Brueninga”.
„Kiedy Bruening zawodzi w wykonywaniu rozkazów niemieckich międzynarodowych bankierów, Hitler został wniesiony do władzy, żeby wystraszyć Niemców w celu ich uległości”.

„Poprzez Radę Rezerwy Federalnej ponad 30 miliardów dolarów amerykańskich pieniędzy zostało wpompowane w Niemcy. Słyszeliście już o wydatkach, które mają miejsce w Niemczech: modernistyczne mieszkania, wielkie planetaria, sale gimnastyczne, baseny, świetne publiczne autostrady, fabryki. Wszystko to zostało zrobione za nasze pieniądze. Wszystko to zostało dane Niemcom przez Radę Rezerwy Federalnej”. „Rada Rezerwy Federalnej wpompowała tyle miliardów dolarów w Niemcy, że oni nie ośmielą się wymienić całej kwoty”.

Kolejny przykład to współpraca Amerykanów z ZSRR w sprawie przejęcia państw Europy Wschodniej przez Stalina. W maju 1943 roku alianci wyparli Niemców z Afryki. 11 czerwca dokonali inwazji na Sycylię, a 3 września 1943 roku siły alianckie wkroczyły do Włoch. Nagle i w niewytłumaczalny sposób, wojska alianckie zostały przyhamowane w odległości zaledwie kilkuset kilometrów od południowej granicy Niemiec. 

„Straszliwa machina bojowa”, jak nazywał armię aliancką generał Mark Clark, zwróciła się na północ poprzez Włochy i została tak osłabiona, że wojna przeciągnęła się o wiele miesięcy. Wszystkie te działania miały spowodować, podbicie terenów Europy Wschodniej przez Stalina. Roosevelt dał czas Stalinowi i spowolnił zapędy aliantów. 

Oficjalnie na konferencji teherańskiej w 1943 roku spotkali się Stalin, Churchill i Roosevelt. Już wtedy dyskutowali o podjętym wcześniej podziale Europy na część wschodnią i zachodnią. A do końca wojny było jeszcze około dwóch lat.
Skąd wiedzieli, czy na przykład wojna nie potrwa jeszcze 10 lat ?

Wspomniany Teheran czy Jałta, to już ewidentna zdrada Polski. Dzięki ZSRR i tym co dzisiaj nazywamy zachodem czyli Anglii i USA zostaliśmy skazani na tzw. „but radziecki”.

Żadnemu mocarstwowi nie przeszkadzała późniejsza rzeź resztek podziemia polskiego. Stalin wykonał pracę perfekcyjnie. Później przyszedł rok 1989 i słynna propozycja George Busha skierowana do Wojciecha Jaruzelskiego, aby został prezydentem Polski. 

Nie można dzisiaj nie widzieć konsekwencji USA w niszczenia prawdy o Polsce. Na forach wiele ludzi pisze, że wolą żyć pod „butem amerykańskim”, zamiast rosyjskim. Jest to kompletna nieznajomość historii Polski i ograbiania wielu krajów przez system amerykański.

Rosja, Anglia i USA przez wiele lat całkowicie współpracowały ze sobą. Te kraje niczym nie różną się od siebie. I to należy pamiętać przy wyborze „obuwia” we wrodzonym kompleksie niższości.

Pytanie powinno brzmieć: dlaczego mamy być pod jakimkolwiek butem ?

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom za 25 zł => za darmo  SzokWiedzy.pl.

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

18 Responses to “Druga wojna światowa dalej zakłamana”

 • marcjan on 31 sierpnia 2014

  Panie Robercie nie było by Hitlera bez Stalina. Stalin przyczynił się do zdobycia władzy przez Hitlera w 1933 r.
  Przez wiele lat Niemcy Hitlerowskie dostawały surowce z ZSRR, nawet 22 czerwca 1941 kiedy III Rzesza zaatakowała ZSRR pociągi z zaopatrzeniem szły do Niemiec.
  22 sierpnia 1939 trwały w Moskwie negocjacje brytyjsko-radzieckie o sojuszu, ostatecznie 23 sierpnia Stalin wybrał pakt z Hitlerem – co mu się bardziej opłacało. Brytyjczycy o tym doskonale wiedzieli ale Polski o tym pakcie nie uprzedzili. W rezultacie 1 września Niemcy napadły na Polskę a 17 września ZSRR przystąpił do działań wojennych przeciwko nam co oznaczało całkowitą klęskę naszego państwa. Przeciwko dwóm totalitaryzmom, tak złym totalitaryzmom osamotnieni w walce, zdradzeni przez (niby) sojuszników, nie mieliśmy szans.
  No i oczywiście to co Pan napisał o finansowaniu przez kapitał amerykański zbrojeń III Rzeszy.
  Jest wiele faktów, o których nie piszą oficjalne podręczniki do historii. Pomija się wiele faktów.
  Polska nie powinna mieć kompleksów, a w szczególności kompleksu niższości. I nie powinniśmy pozwalać na deptanie swej godności. Jeśli chcemy być suwerennym, niepodległym krajem, jeśli nie chcemy być pod niczyim butem to wybierajmy mądrze. Róbmy wszystko by do władzy dochodzili prawdziwi Polacy, patrioci, ludzie dla których najważniejszy jest interes n a r o d o w y!!! Nie wybierajmy sługusów międzynarodowych karteli, finansjery i UE. Ja także się pytam: dlaczego mamy być pod jakimkolwiek butem? Mamy wspaniałą historię więc budujmy wspaniałą przyszłość, z silną Polską i wielkim narodem. Nie liżmy tyłków obcym!!!

 • Robert on 1 września 2014

  Jak najbardziej, Stalin wysyłał surowce do Niemiec. Niemcy i ZSRR współpracowali wtedy, kiedy była potrzeba chwili. Zresztą Stalin również nie zbudowałby takiej potęgi, gdyby nie pomoc Amerykanów.

  Dokładnie, nie ma sensu co chwilę wybierać nowego buta.
  Tylko skąd w nas ten kompleks niższości ?

 • arni on 24 września 2014

  Panie Robercie, kompleks niższości jest nam wpajany od bardzo wielu lat. Główną zaś tego przyczyną jest to, że Polacy są elitą Słowian. Ci zaś według niezależnych badaczy, to elita ziemi i jej protoplaści. Niestety i te sprawy zostały utajnione a Słowian napuszcza się na siebie by się nawzajem niszczyli.

 • Robert on 10 października 2014

  Oczywiście jest w tym dużo racji.
  Dlatego Słowianie potrzebują wiedzy, wtedy będą realnie i prawidłowo oceniać zagrywki mocarstw.

 • Darek on 9 stycznia 2015

  To wszyscy ze soba wspolpracowali i dlaczego wkoncu zniszczyli Hitlera ?? czy to byla tylko zmyłka??jak oni sobie pomagali jak brat bratu …

 • czytelnik on 3 kwietnia 2015

  „Przecież Niemcy nie mają złóż ropy, musieli ją eksportować. Bez paliwa nie można wygrać żadnej wojny międzynarodowej.” Importować – taka drobna uwaga. Jeśli reszta jest równie merytoryczna to…

 • Robert on 3 kwietnia 2015

  Nie cwaniakuj czytelnik, jak masz tylko tyle do powiedzenia w tak ważnej sprawie to…podziękował.

 • Janek Wrocław on 15 kwietnia 2015

  Poalacy są zawsze głównym celem bo to elita słowiańska,to tam sie miesciła stolica w dawnym Imperium Lechickim w Kruszewicy z którym walczyło cesarstwo rzymskie czy frankowie,allamanowie czy szwabowie z dziejszych terenów szwajcarii.Niemców nie było wtedy i pojawili sie dopiero na mapach w 6-7 wieku ne.Oni doskonale wiedza ze istniej cos takiego jak pamiec komórkowa czy dna te cechy sa dziedziczone i co kazde kilkadzisiat lat tworzy sie nowa elita,oni nie chca dopuscic do sytuacji ze elita Polska sie odbuduje w takimn stopniu iz nabedzie cąłkowita samoswiadomosc i zacznie szukac prawdy bo wtedy wiedza ze to grozi odbudowa dawnego Imperium Lechickiego z którym oni przewaznie przegrywali.Dlatego fąłszuja historie i ucza nas Polaków histori dopiero od Mieszka I,instaluja nam ciagle grupy zydowskie u władzy ktore maja nas osłabiac i dzielić.Ostatnia liwkidacja elity Poslkiej była w Mirosławcu wypadek Casy z naszymi generałami i smoleńsk.To sie powtarza cyklicznie.Okupanci strasznie sie boja przebudzenia naszej samoswiadomosci Imperialnej dlatego robia wszystko zebysmy sie zajmowali tańcami z gwiadami na lodzie w tvn

 • klr on 30 kwietnia 2015

  ,,Wilson Churchill”???

 • hhhh on 9 lipca 2015

  zapomniales Robercie ,ze I wojna swiatowa była po to by ukryc swiatowy kolonializm…

 • Robert on 10 lipca 2015

  Nie tyle światowy kolonializm, co zniszczyli erę złota. Od około 1870 roku.
  To był najlepszy okres dla gospodarek świata.
  Nie było banków centralnych, a handel międzynarodowy rozliczano za pomocą złota.

  Ten czas realnych, naturalnych wzrostów zamożności narodów zniszczyli poprzez I i II wojnę światową.
  W 1944 roku na Bretton Woods narzucili własny system monetarny, który z poprawkami trwa do dzisiaj.

 • Bogdan on 10 listopada 2015

  Panie Robercie, miesza Pan strasznie zdarzenia, fakty, mity, bajki. Jak zawsze – wszyscy dookoła źli, tylko my Naród, Polska – jesteśmy i bylismy dobrzy ! Źli sąsiedzi dokonali na nas rozbiorów, gdy my walczylismy mężnie i zwycięsko we wrześniu, okropni bolszewicy wydarli nam bliskie już zwycięstwo … Może Pan doczyta jaki polityk europejski pierwszy podał rękę ( symbolicznie) Hitlerowi ? O kim Hitler wyrażał się aż do samego swojego końca w samych superlatywach ? Dlaczego to nam, Polakom zależało na wybuchu wojny ? Proszę pocztać wspomnienia Andersa, Roweckiego, poczytać wywiady ze Śmigłym z lata 39 … A to że Anglicy, Amerykanie i Rosjanie mieli nas w d..pie ? A cóz w tym dziwnego ? każdy martwi się o siebie ! Czy my martwiliśmy się Czechami w 38 ? Litwinami w 38 i 39 ? Jak Żeligowski zajął Wilno to dobrze, a jak Hitler chciał Gdańsk to już be ?! Etc, etc, etc. Na koniec kto Panu powiedział, gdzie Pan to doczytał że alianci nie przerwali dostaw ropy dla Rzeszy ??? Odrzutowe Me 262 były dotaczane na pasy startowe przez woły … Pozdrawiam

 • Robert on 10 listopada 2015

  Proszę nie zapominać, że Niemcy i Rosja zaatakowały nasz kraj. Mieliśmy wtedy umowę z mocarstwem Wielką Brytanią.

  To tak jak dzisiaj jesteśmy w NATO, atakuje nas przeciwnik, a NATO orzeka, że nie może nam pomóc.

  To nie należy tego skrytykować?

  O czym pan pisze?

  To jest moja opinia i proszę mi nie mówić, że nie mam prawa krytykować.

  Pisze pan:
  „Na koniec kto Panu powiedział, gdzie Pan to doczytał że alianci nie przerwali dostaw ropy dla Rzeszy ???”

  O czym pan pisze?
  Proszę czytać ze zrozumieniem.

  Pana zacietrzewienie mnie rozbraja.

 • stefan on 16 grudnia 2015

  Polska w 1939r mogla uniknąć napaści Hitlera i Stalina a tymsamym zapobiec ruinie kraju oraz zbrodniom dokonanym prze komunistyczną Rosję w Katyniu, Sybirze i PRLu.. i nazistowskie Niemcy w Oświęcimiu, Powstaniu Warszawskim…. a także uniknąć zbrodni dokonanych na Wołyniu przez Ukraińczą Powstańczą Armię. Przed 1939r Niemcy i Japonia dążyły do sojuszu z Polską aby napaść ZSRR i zdobyć największą na swiecie bazę surowcową w Rosji oraz przestrzeń gospodarczą. Hitler przekonywał że w zamian za Gdańsk i korytarz eksterytorialy oraz wspólną walkę ze ZSRR Polska otrzyma dostęp do Morza Czarnego i urodzajnych ziem Ukrainy. Polska mała też wydać Hitlerowi dobrowolnie jak Austria, Włochy, Francja, Czechosłowacja czy inne kraje współpracujące z nazistowskimi Niemcami swoich Żydów (ok 3 mln) mieszkających na obszarze RP od tysiąca lat, na co się nie zgodziła uzasadniając to słowami Józefa Becka (Mini Spraw Zagranicz) „Jest w życiu narodów coś co pozostaje bezcenne, tym czymś jest HONOR”…- Polska za odrzucenie propozycji Niemiec wywołała furię Hitlera, który zaczął dążyć do sojuszu z Rosją przeciw Polsce. W wyniku tego powstał zbrodniczy pakt Ribentrop-Mołotow i w 1939r armie Hitlera i Stalina napadły na Polskę. Polska przez 1000 lat była dla Żydów azylem i ziemią obiecaną, przed europejskim antysemityzmem. Marginalna część Polaków była niechętna Żydom ale tylko tym co witali „chlebem i solą” hitlerowców wkraczajacych do polskich miast w 1939r oraz tym komunistom żydowskim, którzy witali w Polsce Armię Czerwoną w 1920r i 1939r a także tym komunistom Żydom z PRL jak Minc, Berman, Stolzman, Wolińska, Michnik, Różański, Morel…. co ze Stalinem i Bierutem krwawo instalowali po 1945r w PRL „władzę ludową”, mordując tysiące polskich patriotów z AK, NSZ, WiN…. oraz kapłanów katolickich a którym z zemsty i pogardy odmawiano nawet uczciwego pochówku, budując na ich grobach (Żołnierzy Niezłomnych) szalety i śmietniki.
  Poczytaj też jak żydowski kapitał z Wall Street stworzył potęgę gospodarczą Hitlera i jego nazistów choć to nam liczni wpływowi Żydzi przypisują „polskie obozy zagłady” i antysemityzm.
  https://www.prisonplanet.pl/polityka/wall_street_i_dojscie_do,p99116996
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/historia-polski/druga-wojna-swiatowa-dalej-zaklamana/

 • Bernard on 5 stycznia 2017

  USA zbudowało i III Rzeszę i ZSRR. Robiono to jednocześnie. wiadomo to od 50 lat (prace Suttona na podstawie archiwów Kongresu USA https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton)

  Sam Adolf Hitler był sponsorowany przez bankierów od … 1918 (wcześniej, niż powstała NSDAP!). Adolf był takim niemieckim TW „Bolek”.

  Niestety – my także mieliśmy zdrajców – https://malytrollwasyl.blogspot.com/2015/05/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html

 • andrzej on 29 lipca 2018

  „22 sierpnia 1939 trwały w Moskwie negocjacje brytyjsko-radzieckie o sojuszu, ostatecznie 23 sierpnia Stalin wybrał pakt z Hitlerem – co mu się bardziej opłacało. Brytyjczycy o tym doskonale wiedzieli ale Polski o tym pakcie nie uprzedzili. ”

  Nieprawda czyli kłamstwo.

 • Jarowit on 31 stycznia 2019

  Cytat z artykuły: „Rosja, Anglia i USA przez wiele lat całkowicie współpracowały ze sobą. Te kraje niczym nie różną się od siebie.” Czy ta współpraca doprowadziła do „konfliktu kubańskiego”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *